Washington Post ilk kez zarar etti

Amerika’da kriz nedeniyle harcamaları kısan tüketiciler yazılı basının zor bir döneme...

05.08.2008 - 12:41 | MediaCat

Amerika’da kriz nedeniyle harcamaları kısan tüketiciler yazılı basının zor bir döneme girmesine yol açtı. Ülkenin en büyük gazetelerinden Washington Post ilk kez zarar açıklarken New York Times ve Los Angeles Times gibi büyük gazeteler çalışan sayısını azaltmaya hazırlanıyor. İkinci çeyrekteki 2.7 milyon dolar zararın açıklanmasından sonra, Washington Post Yayıncısı ve CEO’su Katharine Weymouth uzun vadeli baktıklarını savunarak, şunları söyledi: “Son altı aydaki performans rahatsızlık verici oldu. Ancak bu atlatılacak. Biz uzun vadeye odaklanıyoruz. Bir basımevini kapattık. Gönüllü erken emeklilik programı başlattık. Harcamaları da önemli ölçüde kıstık. Bu fırtınayı atlatıp, hissedarların beklediği gibi kar yapılan iş dönemine geçeceğiz” dedi.

Amerika’da basın krizi aşma formülleri arıyor. Aralarında Chicago Tribune ve Los Angeles Times’ın da yer aldığı dokuz ayrı gazetenin sahibi olan “The Tribune Co.” sayıları 400 ile 500 arasında değişecek çalışanının işine son vermeye hazırlanıyor. Los Angeles Times, yaklaşık 150 çalışanın işine son verilmesinden önce gönüllü emeklilik sistemini teşvik edecek. New York Times gazetesi de, haber kadrosundan 100 kadar işe son vermeyi planlıyor.

Kaynak:Hürriyet

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.