Talih kuşu sanal ortamda

Milli Piyango biletleri artık internet, cep telefonu, interaktif televizyon, çağrı merkezi gibi sanal ortamlarda da satılacak.

26.06.2006 - 00:00 | MediaCat

Milli Piyango biletleri artık internet, cep telefonu, interaktif televizyon, çağrı merkezi gibi sanal ortamlarda da satılacak.

‘Milli Piyango Bilet Satış ve İkramiye Yönetmeliği’ yeniden düzenleniyor. Hazırlanan taslakta, piyango biletlerinin sanal ortamda satılmasının da yolu açılıyor. Taslak ile idarece belirlenecek esaslar dahilinde, toptan aldığı biletleri sanal ortam üzerinden abonelerine satmak ve ikramiyelerini ödemek üzere bayilik ruhsatı alacak olan tüzel kişi niteliğinde’ sanal ortam bayilikleri oluşturulacak.

Bu sistemin aboneleri de, sanal ortam bayii ile yaptıkları sözleşme çerçevesinde sanal ortam üzerinden elektronik bilet satın alma konusunda yetkilendirilen gerçek ve tüzel kişiler olacak. Aboneler, iddaa ve at yarışlarında olduğu gibi, bankalarda açtırdıkları hesap ve şifreleri ile sanal ortamda bilet alabilecek.

Aboneler, sanal ortamda seçip, işaretlemek suretiyle bilet satın alacaklar. Karşılığında da, sanal ortam bayisi tarafından kendilerine satın alınan biletin çekiliş tarihi, ikramiye ve seri numaraları, kupürü ve satın alınan sanal ortam bayisinin kodu ve idare tarafından gerekli görülen diğer konuları içeren sanal ortam bilet satış onayı gönderilecek.

Bayiler, sanal ortamda bilet satın alanların listesini çekiliş öncesi Milli Piyango İdaresi’ne gönderecek. Böylece, çekiliş sonrası ikramiye konusunda yaşanabilecek sorunların önüne geçilecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.