Akbank Film Festivali’ne yarışma başvuruları başladı

Akbank 3. Kısa Film Festivali, bu yıl 9-19 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek. Son katılım tarihinin 30 Eylül olduğu festival, kurmaca ve belgesel kategorilerinden oluşuyor.

26.06.2006 - 00:00 | MediaCat

Geçtiğimiz yıl, programına “Kısadan Uzuna”, “Uluslararası Örnekler”, “Belgesel Sinema”, “Canlandırma Kısalar”, “Özel Gösterim” ve “Atölyeler” olmak üzere 6 yeni bölüm ekleyen festival, Selim Evci’nin yönetmenliğinde bu yıl da aynı çizgide kısa filmciler ve festival takipçileri için seçkin bir festival ortamı oluşturmayı hedefliyor.

Temel ilkeleri; öğrenci ya da amatör kurmaca ve belgesel kısa filmleri tanıtmak, bu yolla sinema dünyasında yeni, yaratıcı fikirlerin oluşumuna destek vermek, genç sinemacılara kendilerini kanıtlayabilme ve yaratıcılıklarını sergileyebilme olanağı vermek olan Akbank Kısa Film Festivali’nin bu yılki yarışma başvuruları başladı.

Son katılım tarihi 30 Eylül 2006 olarak belirlenen festival yarışmasının kurmaca ve belgesel kategorilerinde oluşturulacak jüri tarafından seçilecek eserlerin yönetmenleri Akbank Sanat tarafından; en iyi kurmaca ödülü için; 5 bin YTL, en iyi belgesel ödülü için; 5 bin YTL
ile ödüllendirilecek.

Ayrıca festivale katılım için kurmaca, belgesel, deneysel, animasyon kategorilerinde yarışma dışı başvurular da festivalin resmi internet sitesi www.akbankkisafilm.com’dan gerçekleştirilebilir.

Festival başvuru formları ve ayrıntılı bilgi, Akbank Sanat, www.akbankkisafilm.com, www.akbanksanat.com’ dan temin edilebilir.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.