Takeda Türkiye’ye yeni genel müdür

Takeda Türkiye'de genel müdür koltuğuna oturacak isim belli oldu.

18.03.2019 - 10:50 | MediaCat

Takeda Türkiye'ye yeni genel müdür

Japonya merkezli ilaç şirketi Takeda Türkiye’de genel müdürlük görevine Şeyda Atadan Memiş atandı. Ar-Ge çalışmalarında onkoloji, hematoloji, gastroenteroloji, nörobilim ve nadir hastalıklara odaklanan ve 8 Ocak 2019’da İrlanda merkezli Shire şirketini global olarak satın alan Takeda’nın yenilenen yapısında faaliyet gösterecek Şeyda Atadan Memiş, Takeda Türkiye Genel Müdürü olarak görevine Mart 2019 itibarıyla başladı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü mezuniyetinin ardından aynı üniversitede işletme yüksek lisansı yapan Şeyda Atadan Memiş, ilaç sektörüne 2002 yılında Eczacıbaşı – Baxter’da ürün müdürü görevini üstlenerek girdi. 2011 yılında parenteral beslenme pazarlama müdürü olan Memiş, 2013-2015’te aynı kurumda parenteral beslenme birim müdürü olarak görev aldı.

2015-2017’de Eczacıbaşı – Shire Hematoloji Birim Direktörü olarak çalışan Şeyda Atadan Memiş, 2017-2018’de Eczacıbaşı – Shire Hematoloji Birim Direktörü & EAMEA Bölgesi Lansman Sorumlusu olarak çalışmalarını sürdürdü; 2018 yılında eşzamanlı olarak Shire Hematoloji Birim Direktörü & İş Mükemmelliği Direktörü olarak görev aldı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.