Taçspor’lu Marsel İlhan şampiyon

İstanbul Taçspor Kulübü'nün evsahipliğini yaptığı ITF Men's Circuit Tournament / ITF Uluslararası...

07.07.2008 - 11:57 | MediaCat

İstanbul Taçspor Kulübü’nün evsahipliğini yaptığı ITF Men’s Circuit Tournament / ITF Uluslararası Erkekler Tenis Turnuvası süresince kortlarda fırtına gibi esen Marsel İlhan centilmen sporcu kimliği ve sergilediği üstün performans İle Ülkemizi Uluslararası arenada başarı ile temsil ettiğini bir kez daha kanıtladı..

Türk Tenisinde yeni bir dönem başlatan TAÇSPOR’un Çelik Motor Kia Sponsorluğundaki Milli Tenisçisi Marsel İlhan, Taçspor kortlarında devam eden ana sponsorluğunu Yaşam Mimarı Ağaoğlu’nun üstlendiği, Taçspor, ITF ve Türkiye Tenis Federasyonu tarafından organize edilen turnuvada bugün gerçekleşen final maçında Alman rakibi ATP 478 numaralı Sebastian Rieschick’ı 6-3 5/7 7/5 setlerle 2-1 yenerek şampiyon oldu.

2007 Yılına dünya sıralamasında 1400 ile başlayan Marsel, Taçspor Kulübü Başkanı Sayın Mahmut Naibi ve Çelik Motor KİA’nın desteğiyle performansını her geçen gün artırarak yıl içerisinde oynadığı 11 uluslar arası turnuvada 1080 puan aldı ve yıl sonunda 320 numaraya kadar yükselmeyi başardı. Marsel bu başarısı ile Dünya (ATP) sıralamasında 400’e giren ilk Türk Tenisçi olarak Türk Tenisinde bir ilke imza attı. Aynı yıl, ülkemize ITF Şampiyonluğu getirerek Türk Tenisini Dünya Klasmanında başarı ile temsil ettiğini gösterdi.

Emin adımlarla zirveye tırmanmaya devam eden Marsel, 2008 yılının ilk yarısında katıldığı 16 uluslar arası turnuvada aldığı 87 puanla ismini 234 numaraya taşıyarak tarihi bir başarıya imza attı. Türk Tenis tarihinde arzu ettiğimiz başarı Çelik Motor Kia Sponsorluğundaki Taçspor’lu Milli Tenisçi Marsel İlhan ile geldi. Marsel, Mayıs 2008’de Wimbledon Tenis Turnuvasına katıldı ve tekler kategorisinde puanlı sisteme geçildikten sonra Grand Slam oynamaya hak kazanan ilk Türk Tenisçi olma onuruna erişti.

Taçspor’un Çelik Motor Kia Sponsorluğundaki Milli Tenisçisi Marsel İlhan’ın 1 numaralı seribaşı olarak katıldığı Taçspor, ITF ve Türkiye Tenis Federasyonu tarafından organize edilen, 28 Haziran 2008 Cumartesi günü eleme maçları ile başlayan turnuvada 25 ülkeden 67, Türkiye’den elemelerde 8, ana tabloda 7 olmak üzere toplamda 75 Tenisçi mücadele etti.Tek Erkekler ve Çift Erkekler kategorilerinde oynanan turnuvanın ödülü toplam 15 bin dolar.

Türk Tenis Tarihinde birçok ilke imza atan Taçspor’lu Milli Tenisçi Marsel İlhan’ın bugün gerçekleştirdiği karşılaşmalarda Kadıköy Belediye Başkanı Av. Selami Öztürk, Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı Taçspor Kulübü Başkanı Mahmut Naibi, Anadolu Grubu Otomotiv Grup Başkanı ve Çelik Motor Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Eser, Türkiye Tenis Federasyonu As Başkanı Mesut Polat, Çelik Motor KİA Genel Müdürü Alp Evcimen, Taçspor Kulübü Koordinatörü M.Erkan Naibi, Taçspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri, çok sayıda kulüp üyesi ve tenissever başarılı oyuncuya destek vermek için TAÇSPOR’da buluştu.

Türk tenisinin süper yıldızı Taçspor’lu Marsel, bu turnuvada kazanmış olduğu ATP 18 puanla şu anda Dünya sıralamasında 234 olan yerini daha da yukarılara taşıyacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.