Yemeksepeti.com reklamlarına 2 Kristal Elma

Ülkemizin ilk ve en büyük online yemek siparişi sitesi yemeksepeti.com'un reklamları, 20. Kristal Elma...

07.07.2008 - 12:06 | MediaCat

Ülkemizin ilk ve en büyük online yemek siparişi sitesi yemeksepeti.com’un reklamları, 20. Kristal Elma ödül töreninde 2 Kristal Elma ve 2 ikincilik kazandı. Yemeksepeti.com, reklam ajansı TBWAİstanbul tarafından hazırlanan alışılmışın dışındaki reklam kampanyalarıyla yeniliklere imza atmaya devam ediyor.

Türkiye’nin ilk ve en büyük online yemek siparişi sitesi yemeksepeti.com, medyayı özel bir anlayışla kullanan ve alışılmışın dışında bir içerikle hazırlanan reklam kampanyalarıyla 20. Kristal Elma ödül töreninde 2 Kristal Elma ve 2 ikincilik kazandı. Radyo dalında, hizmet kategorisinde ürün çeşitliliğini yemekleri kişiselleştirerek yansıttığı çalışmayla Kristal Elma’ya uzanan yemeksepeti.com, yaratıcı medya kullanımı dalında, basın kategorisinde dizilerden esinlenerek hazırlanan ilan kampanyasıyla Kristal Elma’nın sahibi oldu.

Yemeksepeti.com’un TBWAİstanbul reklam ajansı tarafından hazırlanan radyo spotları için, yemek isimleri insan adlarıyla özdeşleştirilerek pek çok neşeli karakter oluşturuldu. Yemeksepeti.com’un binlerce yemek ve insan ismi incelenerek 2 haftalık bir süreçte hazırlanan reklam kampanyası, her mecra için farklılaştırılmış yaratıcı çalışmalarla sunuldu. Dergi mecrasının kullanımında hedef kitle göz önünde bulundurularak ve dizilerden esinlenerek hazırlanan ilan kampanyası ise yaratıcı medya kullanımı, basın kategorisinde Kristal Elma kazandı. Prison Break, House M.D. ve Lost dizilerine gönderme yapan ilanlar, dizilerin gösterimde olduğu kanalların aylık dergilerinde yeni sezon tanıtımlarıyla karşılıklı yayınladı.

Yemeksepeti.com, DVD kampanyasını duyurma amaçlı hazırlanan ve şişman Rambo karakterinin kullanıldığı dergi ilanıyla basın dalında, perakende satış ve fast food kategorisinde ikincilik kazandı. Yemeksepeti.com yaratıcı medya kullanımı TV kategorisinde futbol tutkunlarını hedefleyerek hazırlanan özel uygulamayla yaratıcı medya kullanımı TV kategorisinde de ikinci oldu. Bu çalışmada Lig TV’de maç önlerine, Bursaspor için iskender, Trabzonspor için hamsili pilav gibi oynayan takımları temsil eden yemekler kullanıldı.

Künye:

Projenin Adı: Yemeksepeti.com

Reklamveren: Yemeksepeti.com

Reklamveren Temsilcisi: Nevzat Aydın

Reklam Ajansı: TBWAISTANBUL

Creative Director: İlkay Gürpınar, Murat Arlı

Creative Head: Gökhan Yücel

Yaratıcı Grup: Gökhan Yücel, Barış Sarhan, Cem Öztürk, Banu Üstündağ, Ali Şener, Esra Ayas, Kaan Sezgin

Stratejik Planlama Direktörü: Toygun Yılmazer

Stratejik Planlama: Arda Kuş

Marka Grup Direktörü: Burcu Özdemir

Marka Ekibi: Aslı Ceren Aksak, Melis İnceer

Medya Ajansı: OMD

Medya Planlamacı: Burcu Bana

Prodüksiyon Şirketi: Ida

Kullanılan Mecralar: Televizyon, radyo, dergi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.