MediaCat

Super Bowl devre arası şovunda Apple Music dönemi

Apple Music, 250 milyon dolar karşılığında NFL ile 5 yıllık sponsorluk anlaşması imzaladı.

Super Bowl devre arası şovunda Apple Music dönemi

Super Bowl devre arası gösterilerinin sponsorluğunu 10 yıldır sürdüren Pepsi’nin anlaşmayı sonlandırmasının ardından gösterilerin sponsorluğunu üstlenecek marka Apple Music oldu. Apple Music, NFL ile yıllık 50 milyon dolar üzerinden beş yıl süreli anlaşma imzaladı.

NFL İşbirliği Stratejileri Kıdemli Başkan Yardımcısı Nana-Yaw Asamoah, “İkonik Super Bowl devre arası gösterisinin yeni iş ortağı olarak Apple Music’in NFL ailesine katılmasından memnuniyet duyuyoruz. Dünyanın en çok izlenen müzik performansına, teknolojiyi müzikle harmanlayarak, dünyanın dört bir yanından milyonları eğlendiren, motivasyon ve ilham sağlayan Apple Music’ten daha iyi bir iş ortağı olamazdı” yorumunda bulundu.

Apple Music ve Beats Başkan Yardımcısı Oliver Schusser ise “Müzik ve sporun kalplerimizdeki yeri ayrı, dolayısıyla Apple Music’in müzik ve Amerikan futbolunun en büyük sahnesinin parçası olacağı için heyecanlıyız” dedi.

Pepsi Mayıs ayında bir açıklama paylaşmış, televizyon izleyicisinin azalması ve medya harcamalarında dijitale odaklanma planı nedeniyle, 10 yıldır sürdürdüğü sponsorluk anlaşmasına devam etmeyeceğini duyurmuştu.

İçecek devinin çekilmesinin ardından Super Bowl devre arası gösterisinin yeni sponsorunun bir teknoloji markası olması bekleniyordu.

Büyük izleyici sayıları beraberinde büyük bilinirlik fırsatları getirse de spor alanındaki sponsorlar bundan daha fazlasını, birçok platformda uzun süreli ses getirecek içerikleri tercih ediyor.

Pepsi ve NFL arasındaki anlaşmada rol oynayan PepsiCo Eski Başkanı Brad Jakeman da Apple’ın sponsorluk hamlesinin dâhice olduğu görüşünde. Jakeman, “Tıpkı Pepsi anlaşmasında olduğu gibi, bu da müzik ile iç içe iki marka arasındaki özgün bir işbirliği” yorumunda bulundu.

Dijital müzik platformları arasında yüzde 15 abone payıyla Apple Music, yüzde 31 paya sahip Spotify’ın ardından ikinci sırada yer alıyor. Apple’ın Super Bowl devre arası gösterileri ve bu çerçevede üreteceği içeriklerle abone sayısını artırması beklenebilir.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.