MediaCat

Pepsi Super Bowl devre arası gösterilerine devam etmeyecek

10 yılın ardından Pepsi, Super Bowl devre arası gösterilerine sponsor olmayı sonlandırıyor.

Pepsi Super Bowl devre arası gösterilerine devam etmeyecek

İçecek devi Pepsi, 10 yıldır sürdürdüğü Super Bowl devre arası gösterisi sponsorluğunu sonlandırdı. Pepsi’nin kararında televizyon izleyicisinin azalması ve medya harcamalarında dijitale odaklanma planı etkili oldu.

Devre arası gösterisi sponsorluğunun noktalanmasına karşın Pepsi; televizyon, dijital, sosyal medya gibi mecralardaki pazarlama faaliyetleriyle NFL’in resmî içecek sponsoru olmayı sürdürecek. Marka NFL oyuncuları ve takımlarıyla işbirliklerine de devam edecek.

Pepsi tarafından yapılan açıklamada işbirliğinin sonlandırılmasının, eşsiz müzik ve eğlence deneyimini, müşteriler günümüzde neredelerse ve gelecekte de nerede olacaklarsa orada sunmaya yönelik geniş çerçeveli stratejik değişimin yansıması olduğu belirtildi.

Super Bowl devre arası gösterisinin yılın en çok konuşulan müzik organizasyonu olduğunu ve reklamverenlere devasa boyutlardaki canlı izleyici kitlesine ulaşma olanağı sunduğunu söyleyen bir NFL sözcüsü, önümüzdeki Super Bowl’un devre arası gösterisi sponsorluğu için şirketlerden yoğun talep olduğunu da ekledi.

Pepsi’nin son Super Bowl devre arası gösterisi Dr. Dre, Snoop Dogg, Eminem, Mary J. Blige ve Kendrick Lamar’ı ağırlamış ve 103,4 milyon kişi tarafından izlenmişti. Pepsi sponsorluğundaki gösteriler 2015 yılında 120,7 milyon izleyiciyle zirveye ulaşmış, en düşük izleyici ise The Weeknd’in sahne aldığı 2021 yılında 96,7 milyon olmuştu.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.