MediaCat

Nike’tan Trump’ın hedefindeki Kaepernick’e tam destek

Kaepernick, Just Do It’in 30’uncu yılında marka ile bir arada.

Nike’tan Trump’ın hedefindeki Kaepernick’e tam destek

NFL oyuncularından Colin Kaepernick, San Francisco 49ers’ın oyun kuruculuğunu üstlendiği 2016’nın Ağustos ayında siyahlara yönelik baskıları protesto etmek amacıyla maçlarda ulusal marş sırasında diz çökmüştü. Kaepernick’in bu protestosu, geçtiğimiz yıl ABD Başkanı Donald Trump’ın konuyu tekrar gündeme getirmesi ve NFL organizatörlerinden protestocu sporcuları kovmasını talep etmesi üzerine yeniden alevlenmişti. Birçok NFL sporcusu ve aralarında Nike, Visa, Microsoft, McDonald’s, PepsiCo ve Bridgestone ve Hyundai’nin de bulunduğu markalar da #TakeAKnee, #TakeTheKnee  gibi hashtag’ler ile Trump’ın söylemine tepkilerini göstermiş, ifade özgürlüğünü savunmuştu. Donald Trump geçtiğimiz günlerde konuyu tekrar gündeme getirmiş ve eleştirilerini tekrarlamıştı.

“Just Do It” sloganının 30’uncu yıldönümünde Nike, 2011 yılından bu yana desteklediği Colin Kaepernick’e bir kez daha desteğini sundu. NFL’de yeni sezonun başlamasına kısa süre kala Kaepernick, kampanyanın 30’uncu yıldönümünde markanın yüzleri arasındaki yerini aldı.

2016 sonrası hiçbir NFL ekibinin sözleşme yapmadığı Kaepernick, dün Twitter hesabından #JustDoIt hashtag’i ile siyah-beyaz bir fotoğrafını paylaştı. Fotoğrafın üzerinde, “Bir şeylere inan, her şeyi feda etmen gerekse bile” satırları yazılıydı.

Just Do It sloganının 30’uncu yıldönümünde markanın işbirliği yapacağı diğer isimler arasında Serena Williams, Odell Beckham Jr. ve Shaquem Griffin gibi isimler yer alıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.