Nike ve Kaepernick işbirliğinde ikinci perde

Marka ve Kaepernick'in tartışmalı işbirliği yeni bir reklam filmi ile devam ediyor.

06.09.2018 - 14:34 | Sencer Uçar

Nike ve Kaepernick işbirliğinde ikinci perde

Siyahlara yönelik baskıları protesto etmek amacıyla maçlarda ulusal marş sırasında diz çökme hareketini başlatan isim olan Colin Kaepernick’i Just Do It sloganının 30’uncu yılında reklam yüzleri arasına katan ve bu hamlesi neticesinde olumlu olduğu kadar olumsuz eleştirilerin de hedefi haline gelen Nike, bu konuda ne kadar kararlı olduğunu yayınladığı yeni reklam filmiyle gözler önüne seriyor.

Tekerlekli sandalye basketbolcusu Megan Blunk ve bacakları olmadan doğan dokuz yaşındaki güreşçi Isaiah Bird’ün yanı sıra Serena Williams ve LeBron James gibi ünlü isimlerin kamera karşısına geçtiği filmde hayal kurmanın, inanmanın ve inanmaktan vazgeçmemenin önemi vurgulanıyor. Film, dış sesin sahibi Colin Kaepernick‘in boy göstermesiyle sonlanıyor.

Nike’ın yeni reklam filmi bugün NFL’in yeni sezonunun başlamasıyla birlikte NBC’de, MBL ve Amerika Açık maç yayınlarında yer alacak.

KÜNYE

  • Reklamveren: Nike
  • Reklam Ajansı: Wieden & Kennedy
Kaynak: Ad Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.