Stefan Sagmeister’ı tanımanız için 5 neden

Brand Week Istanbul bu yıl tasarım dünyasının rockstar'ını ağırlıyor. Öncesinde Stefan Sagmeister'a biraz yakından bakalım.

18.09.2017 - 11:38 | Tuğba Özögretmen

Bir tasarım ürünü olarak Sagmeister

Stefan Sagmeister’ın işleri herkeste aynı hisleri uyandırmayabilir; ancak bir şey var ki değişmez ve paha biçilemez: Kışkırtılmışlık hali! Sagmeister her defasında amaçladığını başarıyor, aklındakileri zihin gücüyle değil ancak grafik tasarımla ve tipografiyle aktarıyor.

Stefan Sagmeister'ı tanımanız için 5 neden

Stefan Sagmeister’ın kreatif direktörlüğünde, Matthias Ernstberger ve Stefan Sagmeister’ın tasarımıyla “Sagmeister on a Binge” çalışması.

1999’da AIGA’daki derslerden biri için, tasarım sürecindeki acıları görselleştirmek amacıyla bedenine jiletle yazılar yazdığı unutulmaz poster… 2003’te bir haftada 100 farklı abur cubur yiyerek 11 kilo alan ve öncesi/sonrası olarak yarı çıplak halini bir sergi posteri olarak kullandığı Sagmeister on a binge… Viyana’da açtığı ilk kişisel sergi için arkası dönük halde çırılçıplak fotoğrafını kullandığı tanıtım posteri… Biri tabulardan mı bahsetti?

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz.

1 2 3 4 5

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.