Stefan Sagmeister’ı tanımanız için 5 neden

Brand Week Istanbul bu yıl tasarım dünyasının rockstar'ını ağırlıyor. Öncesinde Stefan Sagmeister'a biraz yakından bakalım.

18.09.2017 - 11:38 | Tuğba Özögretmen

Stefan Sagmeister'ı tanımanız için 5 neden

Avusturyalı tasarımcı Stefan Sagmeister, yalnızca onu yakından tanıyanlar için değil, bu dünyaya uzak kişiler için de heyecan uyandıran bir isim. Tasarıma olan yaklaşımı, mutlulukla kurduğu bağ, bedenini kullanış biçimleri ve yarattığı efsane albüm kapakları… Hepsi ve en başta Sagmeister’ın kendisi, yakından tanımaya ve bilmeye değer.

Yol ayrımları

Öğrencilik yıllarında Avusturya’dan Amerika’ya taşınan serüveni, Sagmeister’ı bu rotaların arasına hapsetmedi. Seyahat onun için –manevi yönden daha fazlası olmakla birlikte- bir rutin oldu.

1991’de Leo Burnett Design Group’tan aldığı hayli parlak teklif üzerine Hong Kong’a taşınsa da, reklamcılıkta bulamadığı şeyler içini kemirmeye devam etti. 1993’te New York’a gelerek M&Co’nun kurucusu Tibor Kalman’ın kapısını -altı ay boyunca her hafta aradıktan sonra- çalabilen Sagmeister’ın tasarım yolculuğu keskin bir dönemeçten geçmiş oldu.

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz.

1 2 3 4 5

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.