MediaCat

Starbucks’tan Godiva’ya üst düzey transfer

Godiva’da yönetim Eylül’de değişiyor.

Starbucks’tan Godiva’ya üst düzey transfer

Godiva‘da dört yıldır CEO olarak görev alan yürüten Mohamed Elsarky, 14 Eylül 2017 itibarıyla koltuğunu Annie Young-Scrivner’a bırakıyor.

Annie Young-Scrivner, Godiva’daki yeni görevinden önce kahve zinciri Starbucks Coffee Company’nin Pazarlama Başkanı ve yine bir Starbucks iştiraki olan Tazo Tea şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı’ydı. Starbucks bünyesinde daha önceki yıllarda da çeşitli görevler üstlenen Young-Scrivner, kahve zincirinden önce PepsiCo’da 20 yıl üst düzey yöneticilik tecrübesine de sahip. 2014 yılından bu yana ABD’li mağaza zinciri Macy’s’in yönetim kurulunda yer alan Young-Scrivner, aynı zamanda Washington Üniversitesi’nin işletme okulu Foster School of Business’ın Dekan Danışma Kurulu üyeleri arasında bulunuyor. Annie Young-Scrivner’ın 2018 döneminde ise Kurul Başkanı olması bekleniyor.

Yeni dönemde Godiva’ya dijital dünyanın tüketicilere sunduğu olanaklarla ilgili bilgi ve deneyimin yanı sıra inovasyon becerisini de taşıyacak olan Annie Young-Scrivner, Godiva’nın 100’den fazla ülkenin havaalanlarında bulunan mağazaları ile birlikte Japonya, Çin ve Kuzey Amerika gibi Godiva’nın hızlı büyüyen pazarlarında büyümeye liderlik edecek.

Annie Young-Scrivner’ın Godiva’nın CEO’luğuna atanması ile ilgili konuşan Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker ise yaşanan gelişmeden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Young-Scrivner’ın tecrübeli ve yetenekli bir yönetici olduğunu ve de Godiva markasının dijital dünyaya entegrasyonunun güçlendirilmesi, e-ticaretin küreselleştirilmesi ve mağazalarımızdaki müşteri deneyiminin geliştirilmesi konularında önemli bir rol oynayacağını söyledi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.