Spotify’dan Blackout Tuesday’e “sessiz” destek

Müzik sektörünü polis şiddeti ve ırkçılığa karşı bir araya getiren eyleme Spotify da 8 dakika 46 saniyelik sessizlikle destek veriyor.

02.06.2020 - 14:06 | Sencer Uçar

ABD’de siyahi vatandaş George Floyd’un polis tarafından öldürülmesinin ardından protestolar ülke genelinde devam ederken, ırkçılığı ve polis şiddetini protesto etmek adına müzik endüstrisi de tepkisini bugün Blackout Tuesday (Salı Karatması) eylemiyle koyuyor.

Warner Music Group, Sony Music ve Universal Music Group başta olmak üzere müzik şirketlerinin yanı sıra Rihanna, Drake, Travis Scott, Britney Spears, Beyoncé, Ariana Grande ve ABD dışından da isimlerin de katıldığı #BlackoutTuesday eylemi kapsamında sosyal medya hesapları bugün karanlığa gömülüyor.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

#blacklivesmatter

Warner Music (@warnermusic)’in paylaştığı bir gönderi ()

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

we ain’t buying shit!!! and we ain’t selling shit neither!! gang gang! #BLACKOUTTUESDAY AF!!! @fenty @fentybeauty @savagexfenty ??????

badgalriri (@badgalriri)’in paylaştığı bir gönderi ()

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

#blacklivesmatter #blackouttuesday ??????

Ben Fero (@ben.fero)’in paylaştığı bir gönderi ()

#BlackoutTuesday, müzik sektöründe çalışan siyahi kadınlar Platoon Kıdemli Kampanya Yöneticisi Brianna Agyemang ve Atlantic Records Pazarlama Direktörü Jamila Thomas tarafından başlatılan #TheShowMustBePaused hareketinin bir parçası. George Floyd’un yanı sıra Breonna Taylor ve Ahmaoud Arbery’nin de bu yıl polis şiddeti nedeniyle hayatlarını kaybetmelerine tepki göstermek amacıyla ortaya çıkan hareket kapsamında sektöre bu hafta işlere ara verilmesi ve yeni şarkı ya da albüm paylaşmama çağrısında bulunuluyor.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

#theshowmustbepaused

@ theshowmustbepaused‘in paylaştığı bir gönderi ()

Dijital müzik hizmet platformu Spotify ise #BlackoutTuesday eylemine bugün belirli çalma listeleri ve podcast’lere 8 dakika 46 saniyelik sessizlik ekleyerek katılıyor. Spotify’ın ekleyeceği sessizlik süresi, Floyd’un polis memuru Derek Chauvin tarafından öldürülme süresine eşit.

8 dakika 46 saniyelik sessizliğin yanı sıra Spotify sosyal medya paylaşımlarına ara verecek, belirli çalma listeleri ve podcast’lerin görsellerini karartacak, siyahi sanatçı ve podcast yayıncılarının içeriklerini öne çıkaracak.

Kaynak: The Verge

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.