MediaCat

Spotify video eğitim denemesinde

Spotify Birleşik Krallık’ta başlattığı deneme kapsamında dört kategoride video eğitimlere başladı.

Müzik, podcast, sesli kitap hizmetleri sunan Spotify, Birleşik Krallık’taki kullanıcılarına bugün itibarıyla yeni bir kategoride, çevrimiçi eğitim alanında içerik sunmaya başladı. Kurslar ilk etapta müzik yapımı, yaratıcılık, işletme ve sağlıklı yaşam olmak üzere dört alanı kapsıyor.

BBC Maestro, Skillshare, Thinkific ve PlayVirtuoso gibi üçüncü taraflarla işbirliğiyle oluşturulan video eğitimlere Spotify’ın mobil ve masaüstü uygulamalarından erişilebilecek. Yalnızca Birleşik Krallık’ta yürütülecek deneme kapsamında en az iki derse erişim ücretsiz olacak ve bir kursun toplam maliyeti 20 ila 80 pound arasında değişecek. Başlangıç aşamasında abonelik türüne bakılmaksızın fiyatlar aynı olacak. Spotify’ın e-öğrenim alanındaki bu denemesinin diğer pazarlarda devreye alınıp alınmayacağı ya da kalıcı olup olmayacağı ise belirsiz.

Spotify Ürün Müdürü Mohit Jitani, kimi insanların podcast’ler sayesinde eğitim amacıyla platforma geldiğini, bu açıdan bakıldığında daha fazla eğitim içeriği sunmanın mantıklı olduğunu ifade ediyor. Spotify konuya ilişkin paylaşımında Premium abonelerin yarısına yakınının eğitim veya kendi kendine yardım temalı podcast’lerle etkileşime geçtiği bilgisini de paylaşıyor. Spotify kurs verenlere hem daha geniş kitlelere erişimi hem de mevcut dinleme alışkanlıklarına göre potansiyel müşterileri daha doğrudan hedefleyebilmeyi vaat ediyor.

Spotify bu ay müzik kliplerinin tamamını Premium aboneleriyle buluşturmak üzere yeni bir adım atmış, klip izleme özelliği aralarında Birleşik Krallık, İtalya, Kenya ve Kolombiya’nın da bulunduğu 11 ülkede devreye alınmıştı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.