Spotify ve Storytel’den işbirliği

Storytel'in sesli kitap kataloğu yıl sonunda Spotify üzerinden erişime açılmaya hazırlanıyor.

21.05.2021 - 13:45 | Simge Şenses

Spotify ve Storytel’den işbirliği

Spotify dün, platforma bir sesli kitap kataloğu eklenmesini sağlayacak olan yeni işbirliğini duyurdu. Storytel ile kurulan işbirliği doğrultusunda, Storytel’in ücretli üyeleri yıl sonuna doğru iki platformdaki hesaplarını birbirine entegre ederek Storytel sesli kitaplarına Spotify üzerinden de erişim sağlayabilecek. Uygulama, Storytel’in bulunduğu tüm pazarlarda geçerli olacak.

25 ülkede 500 binden fazla sesli kitaba erişim sunan Storytel, duyurusu geçtiğimiz ay yapılan ve içerik oluşturuculara gelir elde etmeleri ve kitlelerini büyütmeleri için yeni yollar sunmayı amaçlayan bir girişim olan Spotify’ın Açık Erişim Platformu’ndan yararlanan ilk büyük yayıncılardan biri oldu. Spotify, 2021 yıl sonunda Açık Erişim Platformu kapsamında daha fazla iş ortaklığına imza atarak kullanım alanını genişletmeyi planlıyor.

Storytel’in kurucusu ve CEO’su Jonas Tellander Reuters’e verdiği demeçte, platformun şu anda yaklaşık 1,6 milyon abonesi olduğunu ve sesli kitap kataloğunu daha fazla ülkeye yaymak için çalıştıklarını belirtiyor ve ekliyor: “Spotify ile ortaklığımız, müşterilerimiz için harika sesli kitap deneyimlerini her zamankinden daha kolay hale getirecek ve aynı zamanda bugün Spotify’da olan ancak henüz sesli kitapların büyüsünü tatmamış yeni kitlelere ulaşma fırsatından yararlanmamızı sağlayacak.”

Kaynak: Gizmodo

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.