WhatsApp güncellemesi Türkiye’de uygulanmayacak

Rekabet Kurumu tarafından yapılan açıklamada güncellemenin Türkiye’deki hiçbir kullanıcı açısından yürürlüğe girmeyeceği ifade edildi.

21.05.2021 - 13:44 | MediaCat

WhatsApp güncellemesi Türkiye'de uygulanmayacak

Yılın ilk günlerinde kamuoyunda büyük tartışmalara neden olan, veri paylaşımını içeren WhatsApp güncellemesine dair Rekabet Kurumu’ndan bir açıklama geldi. Kurumun internet sitesinde yer alan açıklamada, küresel çapta 15 Mayıs tarihine kadar ertelenen güncellemenin Türkiye’deki hiçbir kullanıcı açısından yürürlüğe girmeyeceğinin kendilerine bildirildiği belirtildi. Söz konusu karar, güncellemeyi onaylayan kullanıcıları da kapsayacak.

Rekabet Kurumu tarafından paylaşılan açıklama şöyle:

WhatsApp’ın, veri paylaşımını içeren kullanım koşullarının ve gizlilik ilkesinin güncellenmesi ve bunların kullanıcıları tarafından onaylanmasını istemesi sonrasında 11.01.2021 tarihinde Rekabet Kurumu tarafından söz konusu güncellemeye ilişkin geçici tedbir kararı alınmıştı.

Müteakiben WhatsApp tarafından planlanan güncelleme, küresel çapta, 15 Mayıs 2021 tarihine kadar ertelenmiştir.

Rekabet Kurumu tarafından alınan tedbir kararı ve yapılan incelemeler sonrasında WhatsApp tarafından veri paylaşımını içeren söz konusu güncellemenin, onaylayan kullanıcılar dâhil olmak üzere, Türkiye’deki hiçbir kullanıcı açısından yürürlüğe girmeyeceği tarafımıza bildirilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kaynak: bloomberght.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.