Söz en sevilen markalarda

Türkiye’nin Lovemark'ları tüketicilerinin gönüllerini nasıl çaldıklarını anlatıyor.

04.10.2018 - 14:27 | MediaCat

Söz en sevilen markalarda

11’inci kez gerçekleştirilen Türkiye’nin Lovemark’ları araştırmasında bu yıl da 2016’da yenilenen yaklaşım kullanıldı. Katılımcılara yöneltilen ve her biri endeks skorunun hesaplanmasında farklı ağırlıklara sahip dört soru, bu yılın Lovemark’larının belirlenmesini sağladı.

Tüketicilerin akla ilk gelen marka, markaya duyulan yakınlık, beklenti ve ihtiyaçları karşılama ve son olarak “Bu marka en sevdiğim, asla vazgeçemeyeceğim bir markadır” ifadesine ne ölçüde katıldıkları üzerinden hesaplanan Lovemark’lar arasında, bu yıl ilk kez sorgulanan kategoriler bu yönleriyle bir parça daha fazla dikkat çekti.

Yeni yaklaşımla ilk kez sorgulanan Meyve Suyu kategorisi, Sofra & Mutfak veya Züccaciye kategorisi, yine yeni yaklaşımla ilk kez sorgulanan Yapı Market kategorileri hatırı sayılır bir rekabete sahne oldu. Her yıl MediaCat’in önderliğinde ve Ipsos’un danışmanlığında belirlenen kategoriler arasında araştırmanın başından bu yana olduğu gibi bu yıl da yer alan Otomotiv, Banka ve Beyaz Eşya kategorilerindeyse sürprize çok da fazla yer olmadığı görüldü.

Türkiye’nin en sevdiği markalara, 2013’ten bu yana her yıl olduğu gibi Brand Week Istanbul kapsamında gerçekleşecek organizasyonunda ödülleri takdim edilecek.

Kategori listelerine buradan ulaşabileceğiniz araştırmanın sonuçlarına göre bu yılın Lovemark’ı seçilen markaları dinlemek için buyurun…

“Temizlik ve hijyende bilinç değişikliği”

Söz en sevilen markalarda

Cüneyt Ağca
OPET Genel Müdürü

Bir zorunlu tüketim ürünü olan akaryakıtın satış ve dağıtımını yapan bir marka olarak dördüncü kez “lovemark” sıfatıyla tüketicinin kalbinde yer bulmak bugüne kadar yaptığımız tüm çalışmalarının karşılığını ve doğruluğunu gösteriyor ve bizi gururlandırıp mutlu ediyor. Sektörümüzde fark yaratan uygulamalarımız, sürdürülebilir ve sonuç odaklı sosyal sorumluluk projelerimiz, müşteri memnuniyeti konusunda kurduğumuz sistemler, farklı kampanya ve katma değerli hizmetlerimiz müşterilerimizle kurduğumuz sağlıklı iletişim çalışmalarımızın odağında yer alıyor.

Müşteri memnuniyeti kavramıyla özdeşleşen markamız öneri ya da şikâyetleri önemsiyor ve takip ediyor. Ayrıca tüketicilerimizle bizzat iletişime geçerek onların memnuniyetlerini sorguluyoruz ki bu da bizim en önemli ölçeğimiz.
Her biri toplumsal bir soruna odaklanan ve çözüm önerileriyle kurgulanan sosyal sorumluluk projelerimiz, tüketicimizle duygusal bağ kurmamızda büyük etki sağlıyor. 18 yıldır sürdürdüğümüz Temiz Tuvalet Kampanyası’yla müşterimizin hayatına değen bir hizmet sunarak, temizlik ve hijyen konusunda Türkiye’de önemli bir bilinç değişikliği sağladık. Yeşil Yol, Örnek Köy, Tarihe Saygı, Troya, Trafik Dedektifleri ve son olarak Kadın Gücü projemizle gündem yaratıyor ve ülkemize değer katıyoruz.

Bunun yanında ürün geliştirme, dijital kanalların kullanımı, veri toplama ve analizi çalışmalarıyla müşteri ihtiyaçlarını daha net ölçümlüyor, alışveriş alışkanlıklarına göre segmente edilmiş müşterilere yönelik CRM kampanyaları, marka işbirliklerine dayalı kampanyalar gerçekleştiriyoruz. Kısacası bir akaryakıt dağıtım markasından fazlası olabilmeyi başardığımız için müşterimizin her zaman kalbindeyiz.

Söz en sevilen markalarda

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.