Sosyal TV’de haftanın vedası ve yeni başlangıçlar konuşuldu

Kimola Analytics 19 - 25 Ocak tarihleri arasındaki Twitter verilerini inceledi.

26.01.2015 - 15:25 | MediaCat

Sosyal TV’de Haftanın Öne Çıkanları

Sosyal TV bu hafta Kaçak Gelinler’in yasını tutarken bir yandan da Seyfi Dursunoğlu ile Benzemez Kimse Sana’nın ekranlara dönüşünü kutladı. ATV’nin beklenen dizisi Kara Ekmek ekranlardaki yerini alırken, Okan Bayülgen’in Dada Dandinista’sı konukları ile Cumartesiye damgasını vurdu.

Haftalık İlk 5

Haftanın Vedası – Kaçak Gelinler

Sezonun sevilen dizilerinden Kaçak Gelinler bu hafta yayınlanan bölümü ile ekranlara veda etti. Hareketli bir yayın gecesi geçiren dizi Perşembe günü #KGailesineTeşekkürlerimizle diyen hayranlarının parmak uçlarında Sosyal TV reytinglerinin açık ara birincisi oldu. Son yayın gününde 8.328 izleyiciden toplamda 23.231 tweet alan dizi en yoğun anını 23:25’te yaşadı. İzleyiciler zirve anında dakikada 236.6 tweet ile dizilerine içerik üretti. Sosyal TV izleyicileri dizinin final yapması ile ilgili duygu ve düşüncelerini dile getirirken bir yandan da oyuncu kadrosuna teşekkürlerini paylaştı. “Her final bir başlangıçtır” sözü de gecenin en çok paylaşılan kalıplarından biri oldu. Dizi son haftasını Sosyal TV’de dördüncü sırada tamamladı.

Haftanın Yenileri – Kara Ekmek & Benzemez Kimse Sana

ATV’nin kış sezonunda beklenilen dizisi Kara Ekmek izleyicileri konuşturan oyuncu kadrosuyla ekranlardaki yerini aldı. Özlem Yılmaz’ın oyunculuğu izleyiciler tarafından övgüler alırken “Aldığımız nefesi bile geri veriyorsak, hiçbir şey bizim değil….” ve “Biz Leyla olmayı göze aldık ama kimsenin Mecnun olmaya yüreği yetmiyormuş meğer.” gecenin en çok paylaşılan alıntıları oldular. Dizi yayın günü olan Cuma’yı %4.21 share ile sosyal TV’de beşinci sırada tamamladı. Diziye Cuma gecesi içerik üretenlerin %37’si aynı zamanda Medcezir içinde içerik üretti.

Star TV’nin beklenen programı Benzemez Kimse Sana bu hafta ekranlara geri döndü. Seyfi Dursunoğlu’nun damgasını vurduğu program izleyicilerden “Huysuz yaptı yine yapacağını bravo”, “Seyfi Dursunoğlu 83 yaşında adam programı sallıyor :)))”, “83’lük delikanlı @HuysuzSeyf harikasın muhteşemsin çok özlemişiz maşallah 41 kere” ve “#SeyfiDursunoğlu muhafazakar ekranların panzehri, punk ruhu. Özlemişiz. #BenzemezKimseSana” gibi yorumlar paylaştı. Program ilk yayın gecesi cumartesiyi Sosyal TV’de beşinci sırada tamamladı. Toplamda 2.460 izleyiciden 3,734 tweet alarak yayılımda 19,7 milyon kez izleyicilerin Twitter akışında yer aldı. Programa Cumartesi gecesi içerik üretenlerin %28’i aynı zamanda Kiraz Mevsimi içinde içerik üretti.

Haftanın Çıkışı – Dada Dandinista

Dada Dandinista Cumartesi gecesi Kardeş Payı oyuncuları, Ebru Yaşar, Serenay Aktaş ve Sibel Meriç gibi isimleri konuk ettiği bölümü ile 29 Kasım’dan beri en yüksek Sosyal TV performansını sergiledi. Sibel Meriç’in dekoltesi geceye damgasını vururken 708 kullanıcı bununla ilgili 802 tweet attı. Nejat İşerin “Bu gece @okanbayulgen reytingi göğüsledi ..  #Dada ..” tweeti Top Tweet olurken izleyiciler en çok @okanbayulgen, @serenayaktas, @dadadandinista, @sibelmeric1, @ahmtkural ve @ebruyasaronline  hesapları ile etkileşime geçti. Program toplamda 10.838 izleyiciden 17.837 tweet alarak Cumartesi gecesini Sosyal TV’de ikinci sırada kapattı.

Haftanın Karşılaşması – Bu Tarz Benim

Gündüz kuşağının fenomen yayınları arasına yerleşen Bu Tarz Benim bu hafta Show TV’deki versiyonunun da başlaması ile TV 8 ‘de yayınlanan versiyonu ile büyük bir rekabete girdi. Hafta içi aynı isim ile aynı saatlerde ve farklı kanallarda yayınlanan programların bu haftaki galibi Show TV’de yeni jürisi ile yayınlanan versiyonu oldu. Hafta toplamında Show TV’nin Bu Tarz Benim’i 6.042 Tweet alırken TV 8‘de yayınlanan Bu Tarz Benim 4,974 tweet aldı. İzleyicilerin bölünmesi ile geleneksel reytinglerde de düşüş yaşayan program Cumartesi gecesi yayınlanan eleme gecesi özel programında da karşı karşıya geldi.

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 19 – 25 Ocak 2014 arasında toplanan Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.