Sosyal medya başınıza dert açabilir

Hayatınızın ne kadarı kamuya açık?

30.11.2013 - 11:49 | Haluk Kasarcı

Sosyal medyanın özel hayatın gizliliği üzerindeki etkisi uzun sayılabilecek bir süredir tartışılıyor. Kimileri bunun basit güvenlik önlemleriyle aşılabilecek sıradan bir mesele olduğunu düşünürken kimileri de sosyal medyanın gereğinden fazla bilginin paylaşılmasıyla sorunlu bir deneyim yarattığını savunuyor.

ABD’li YouTube fenomeni Jack Vale yaptığı kamera şakalarıyla büyük popülerlik elde etmiş bir komedyen. Ünlü ismin gizli kameralı son “vukuatı” da sosyal medyanın –vatandaşların bilgisi olmadan istihbarat toplayan gizli servisi bir kenara bırakın- özel hayatı ne kadar çarpıcı şekilde ifşa edebileceğini ortaya koyuyor. Yaşadığı bölgeye yakın olan Twitter ve Instagram kullanıcılarının profillerinde gezerek kendileri hakkında bilgi toplayan Vale bunun ne kadar kolay olduğunu ortaya koymak için yaptığı videonun tesirini artırmak için biraz ürkütücü olmayı da ihmal etmiyor.

Bu videoyu izledikten sonra mahremiyet ayarlarınızı gözden geçirmek isteyebilirsiniz.

[youtube]http://youtu.be/5P_0s1TYpJU[/youtube]

Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.