Sosyal etkiyi yukarı taşımak

Anadolu Efes, Dünya Bira Günü’nü sürdürülebilirlik faaliyetlerine vurgu yaparak kutladı.

09.08.2022 - 17:51 | MediaCat

Sosyal etkiyi yukarı taşımak

5 Ağustos Dünya Bira Günü’ydü. Anadolu Efes, bu güne özel olarak düzenlediği toplantıda, Türkiye’de ve dünyada sürdürülebilirliğe verdiği önemin altını çizen bir dizi panelle basın mensuplarına seslendi.

Esmiyor podcast’in moderatörlüğünde gerçekleştirilen etkinlikte, Anadolu Efes Bira Grubu Başkanı ve CEO’su Can Çaka, şirketin tüm operasyonlarında iklim krizi odaklı 107 milyon Türk lirası değerinde 100’ü aşkın projeye imza attığını, geçtiğimiz yıl bira üretim emisyon yoğunluğunu yüzde 7, virgin plastik kullanımını ise 504 ton azalttığını vurguladı.

Anadolu Efes’in şirket içerisindeki girişimleri de desteklediğinin belirtildiği etkinlikte, yakın zamanda ikinci yatırım turunu 2,4 milyon Türk lirası yatırım alarak tamamlayan Malty’nin tohumlarının da Anadolu Efes Girişim Atölyesi’nde atıldığının altı çizildi.

Finansal sürdürülebilirliği yakaladıklarını belirten Çaka, sosyal etkiyi yukarı taşıyabilmenin önemine vurgu yaparak, eşit iş – eşit ücret politikasına son derece önem verdiklerini ve bunu da PwC tarafından belgelediklerini ekledi.

Bir önceki raporlama dönemine göre toplumsal kalkınma odaklı yatırımlarını yüzde 30 oranında artırarak 12,6 milyon Türk lirasına ulaştıran Anadolu Efes, 2022 yılında toplumsal kalkınma odaklı 40 projeye imza atmayı hedefliyor.

Markanın sürdürülebilirlik raporunun tamamına buradan erişebilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.