Skor değil savaş tabelası

Brezilya'da cinayet istatistiklerine dikkat çeken bir kampanya.

02.07.2018 - 15:17 | Sencer Uçar

2018 FIFA Dünya Kupası’nda şampiyonluğun en iddialı ekiplerinden biri de kuşkusuz Brezilya. Turnuvada grubunu lider tamamlayan Brezilya, çeyrek finale yükselmek için bugün Meksika ile karşılaşacak. Tüm dünyanın olduğu gibi Brezilyalı futbolseverlerin gözü de bugünkü maçta skor tabelasında olacak.

Brezilyalı gazete Estadão ise Dünya Kupası heyecanı devam ederken Brezilyalıların dikkatini başka bir tabelaya, “savaş tabelası”na çekme niyetinde. Zira ülkede işlenen cinayetlerin sayısı, son yıllarda adı savaşlarla anılan Suriye, Irak ve Libya’daki can kayıplarından daha fazla. Örneğin 2016 – 2017 yılları arasında Irak’ta iç savaşta hayatını kaybedenlerin sayısı 16 bin 333 iken, Brezilya’da cinayete kurban gidenlerin sayısı 61 bin 283.

Estadão’nun ülkedeki cinayet istatistiklerine dikkat çeken savaş tabelası, gazetenin internet sitesinde ve sosyal medya hesaplarında yer alıyor. Gerçek zamanlı güncellenen tabela, Brezilya ve savaşla boğuşan ülkelerdeki can kaybı istatistiklerini karşılaştırarak gözler önüne seriyor.

Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.