MediaCat Temmuz sayısıyla bayilerde

Kapak konusuyla gıdanın geleceğini tartışmaya açan derginizde Cannes Lions'tan en dikkat çeken detaylar da sizi bekliyor.

02.07.2018 - 15:45 | MediaCat

MediaCat Temmuz sayısıyla bayilerde

Çok uzak olmayan bir gelecekte, insanoğlunun karşılaşacağı en esaslı problemlerden birinin temelinde gıda olabilir. Azalan çeşitlilik, artan atık miktarı ve daha pek çok sıkıntı, gıdanın geleceğini sürdürülebilir kılmak adına elbirliğiyle hareket edilmesini zorunlu kılıyor. Temmuz sayımızın kapak konusunda gıdanın geleceğine birlikte bakıyoruz. 15 yıldır yerinde takip ettiğimiz Cannes Lions’tan öne çıkan gelişmeler, festivalde gerçekleştirdiğimiz söyleşiler ve çok daha fazlası için Temmuz sayısından öne çıkanlara birlikte bakalım.

MediaCat Temmuz sayısıyla bayilerde

Gıdanın geleceği

Yemeğe yüklediğimiz şiirsellik, konu gıdanın geleceği olduğunda yerini gerilimi yüksek bir bilimkurgu hikâyesine bırakabilir. Zira bugün dünyanın payına düşen, Caravaggio meyveleri kadar canlı ve iştah uyandıran bir gerçeklik değil maalesef.

Bu eşsiz gezegenin bundan yaklaşık 30 yıl sonra beslemesi gereken 9,7 milyar insan, bambaşka bir gerçekliğe sahip olacak. Ya aç ya da tok olarak…

Güven, eğlence ve deneyim

MediaCat Temmuz sayısıyla bayilerde

İletişim stratejilerinin temelini güven, eğlence ve deneyim unsurlarının oluşturduğunu ifade eden n11.com CMO’su Zafer Özçelik, bu stratejiyi güçlü bir öngörüye dayandırıyor: “E-ticaretin geleceğinde daha fazla kişiselleştirme ve daha önce tüketiciye sunulmamış deneyimler yatıyor. Bu, tabii ki daha fazla tüketici etkileşimi getirecek.”

Endişeliyim çünkü…

Gündelik hayatımız üzerinde hatırı sayılır etkisi bulunan pek çok kaygı, davranış biçimlerimizi şekillendiriyor. Ipsos tarafından, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 26 farklı ülkede gerçekleştirilen What Worries The World araştırması, terörden işsizliğe uzanan pek çok kaygının ülkeler ve dünya genelinde ne yönde değiştiğini ortaya koyuyor.

Aslolan markadır

MediaCat Temmuz sayısıyla bayilerde

Tüm dünyada geçerli olmak üzere operasyonlarını Hijyen-Ev ve Sağlık-Kişisel Bakım başlıkları altında ikiye bölen Reckitt Benckiser’in, bu köklü değişim kararının ardında nasıl bir neden yatıyor? Hijyen-Ev bölümünün genel müdürü Selim Akiş ve pazarlama direktörü Tarık Bayar’dan dinledik.

2018’i bir kenara yaz

“Nerede o eski yazlar” özlemi medya ve eğlence sektöründe anlamsız bir önerme. Yayıncıların yaratıcı üretime ara vermediği, sindirme ve yenilenmenin aynı anda gerçekleştiği, tüketicininse daha hareketli olduğu yaz sezonunda hepimizi yine eğlenceli içerikler bekliyor.

Dünyanın bütün yaratıcıları, birleşin!

Cannes’da geçen bir haftanın ardından yurda döndük ve yaratıcı endüstrideki ve pazarlama dünyasındaki değerli içgörüleri de berabemizde getirdik. Teknolojiden kültürel faktörlere, siyasi gündemden iş dünyasının endişelerine, dünyanın sıcak gündem maddelerinin geniş bir yelpazede tartışmaya açıldığı Cannes Lions bu sene, sektörün yekpare bir güç olarak hareket etmesinin gerekliliğine parmak bastı.

Değişimi daha ileri götürmek için…

Unilever iş dünyasındaki ve reklam endüstrisindeki cinsiyet kalıplarını değiştirmeye #Unstereotype Alliance ile sarılmış durumda. Markanın bu alandaki faaliyetlerini yürüten yöneticisi Aline Santos, progresif reklamların tüketici nezdinde daha etkili olduğunun ve tüketicinin satınalma tercihleri üzerinde yüzde 18 pozitif etkisi olduğunun altını çiziyor.

“Zamanın ruhuyla kesişmek gerek”

MediaCat Temmuz sayısıyla bayilerde

Ozan Açıktan keşiflerle dolu. Bilgisini, hafızasını ve zihnini her sınayışında farklı bir tepede buluyor kendini. Hem reklam hem de sinema yönetmeni olarak, önce ayakları yere basan bir senaryoyla yola çıkmak gerektiğinden bahsediyor. İmgelerden mekânlara, karakterlerden kelimelere kayan bu yolculukta, zamanın buharlaşan yapısına meydan okumak için gardını hızlanarak değil yavaşlayarak alıyor.

Leading National Advertisers ve çok daha fazlası Ad Age’de

Ad Age, ABD’nin en büyük 200 reklamverenini bir araya getirdiği Leading National Advertisers 2018 listesini açıkladı. Listedeki internet tabanlı 11 şirketin yüzde 24’lük harcama artışı dikkat çekerken, oyuncuların geleneksel kanallardaki yatırımlarını yükseltmiş olmaları da enteresan bir bilgi olarak karşımızda. Listeden dikkat çeken 10 çıktıya birlikte bakalım.

Veri Kiti 2018

Bir önceki yıldan bu yana gerek bizzat yayıncısı olduğumuz Ad*Watch ve Lovemarks gibi araştırmaların gerekse sektörel derneklerin imzasını taşıyan, referans niteliği taşıyan raporların bir arada olduğu Veri Kiti de Temmuz 2018 sayısında sizlerle buluşuyor. 2017’de sektörde iz bırakan rakamlar için Veri Kiti’ni incelemeyi unutmayın.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.