Sizi düşünen bir toplantı odası: Kapsül

Diesel yeni reklamında herkesi hızlı karar almayı öğrenmeye davet ediyor.

28.05.2018 - 10:27 | Arzu Nilay Kocasu

Sizi düşünen toplantı odası: Kapsül

Ortalama bir ofis çalışanı, kariyerinin yaklaşık 9 bin saatini toplantı odalarında harcıyor. Bu, çalışma zamanının yüzde 50 gibi büyük bir oranının bitmek bilmeyen toplantılarla israf edilmesi anlamına geliyor. “Bugüne kadar aldığım en iyi kararlar, hızlı olanlardı” diyen ve bu düsturla yaşayan Diesel Kurucusu Renzo Rosso’nun izinden hareketle, Diesel, sonu gelmeyen toplantılara alternatif bir çözümle karşımızda: Kapsül.

Toplantıları zorunlu olarak kısa tutmak amacıyla tasarlanmış bir toplantı odası olan Kapsül, içinde bir araya gelen çalışanların kendilerini rahatsız hissedip bir an evvel toplantıyı sonlandırmaları için gereken tüm donanıma sahip. Diesel giyen sözde bilim insanlarının yer aldıkları bir tanıtım videosu bulunan oda; karar alma sürecini kısa tutarak, çoğu zaman vakit kaybından öteye geçmeyen toplantıların çalışanın hayatından çaldığı zamanı asgari düzeye indirmeyi hedefliyor.

Publicis İtalya imzası taşıyan proje kapsamında hayat bulan bu deneysel oda, 25 Mayıs itibarıyla Milan’daki Wired Next Festival 2018’de sergilenmeye başladı.

KÜNYE

  • Reklamveren: Diesel
  • Reklam Ajansı: Publicis İtalya
Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.