MNG Kargo’ya yeni genel müdür

Şirket, yayınladığı basın bülteninde köklü bir değişimin eşiğinde olduğunu duyurdu.

28.05.2018 - 11:00 | MediaCat

MNG Kargo'ya yeni genel müdür

2003 yılında kurulan ve 850’den fazla şubesiyle Türkiye’nin yanı sıra 220 farklı ülkede, günde 700 bin adrese hizmet ulaştıran kargo firması MNG Kargo’da genel müdürlük görevine Boran Uzun atandı.

Aralık 2017’de göreve başladığı MNG Kargo’da strateji ve iş geliştirmeden sorumlu genel müdür yardımcısı olarak görev almakta olan Uzun, MNG Kargo Yurtiçi ve Yurtdışı Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü olarak yaptığı açıklamada şirketin köklü bir değişime hazırlandığını belirtti. Değişimin sadece MNG Kargo özelinde kalmayacağını, standartları belirleyen şirket olarak sektörü de yeniden şekillendireceklerini söyleyen Uzun şu açıklamada bulundu:

“Yaklaşık 9 bin 500 çalışanımızla değişimin heyecanını hissetmeye başladık. İçinde bulunduğumuz dijital çağda, zamanında ve hasarsız teslimat en önemli başlık haline geldi. Geliştirmekte olduğumuz teknoloji ve uygulamalarla kolay gönderi imkânı ve ödeme seçenekleri sunarak müşteri ve alıcı memnuniyetini en üst seviyeye çıkaracağız. Şirketimizde artık ‘patron’ e-ticaret ve KOBİ müşterileri başta olmak üzere tüm müşterilerimiz, ‘kral’ ise evinde ya da ofisinde kargosunu bekleyen kişiler yani alıcılar.”

İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği mezunu olan Boran Uzun, lisansüstü eğitimini Insead’de tamamladı. Kariyerine 2001 yılında Procter&Gamble’da başlayan Uzun P&G Almanya, ABD ve Türkiye’de çeşitli görevlerde bulundu. Boran Uzun, MNG Kargo ekibine katılmadan önce altı yıl boyunca yine bir Turkven yatırımı olan Domino’s Pizza Eurasia Grup’ta Rusya, Azerbaycan, Gürcistan ve Türkiye’den sorumlu tedarik zinciri, satın alma ve yatırımlar direktörü olarak çalışıyordu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.