Şirketlerarası Mentorluk Programı

Programa katılan kadın yöneticiler program sayesinde, etkisi yüksek iş liderleriyle iletişim ve ilişki kurma fırsatı buluyor.

11.10.2012 - 07:00 | MediaCat

Türkiye’deki şirketlerin karar verici koltuklarındaki kadınların sayısını artırmak üzere başlatılan “Yönetim Kurullarında Daha Çok Kadın İçin – Şirketlerarası Mentorluk Programı”nın üçüncü buluşması, Unilever Türkiye, Rusya, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Kafkasya Bölgesi İnsan Kaynaklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Steven Gross  ile mentilerden Unilever’in en büyük global markalarından biri olan OMO “Kirlenmek Güzeldir” markasının Global Başkan Yardımcısı Zeynep Yalım Uzun ’un ev sahipliğinde düzenlenen bir panel ile gerçekleştirildi.

“Cinsiyet Çeşitliliği” başlıklı panele konuşmacı olarak, Rothschild Küresel Finansman Danışmanlığı Bölümü Genel Müdürü Sian Westerman  ile ARGE Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı ve Rothchild Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Argüden katıldılar. Panele programın mentorlarından Coca-Cola Avrasya ve Afrika Grup Başkanı Ahmet Bozer de katkıda bulundu.

Yönetim kuruluna hazırlık

PRAESTA Türkiye ve FORBES Türkiye işbirliği ile başlatılan, “Yönetim Kurullarında Daha Çok Kadın İçin Şirketlerarası Mentorluk Programı” kapsamında Türk iş dünyasının önde gelen 39 iş lideri, farklı şirketlerden kadın yöneticilere yönetim kurulları koltuklarına hazırlanmaları için mentorluk yapıyor. Bir yıl boyunca ikişer saatlik 10 toplantıda mentileriyle bir araya gelecek olan mentorlar, bu alandaki bilgi birikimlerini, tecrübelerini ve vizyonlarını paylaşarak hem yönetim kurullarındaki kadın yönetici sayısını artırmak hem de Türkiye’nin ‘bağımsız yönetim kurulu üyesi havuzu’nu zenginleştirmek üzere çalışıyorlar.

Son dönem yönetim kurullarına atanan kadın yöneticiler

Türk iş dünyasındaki şirketlerin yönetim kurullarında çeşitliliğin artmasının iş sonuçlarına ve ortamına yapacağı katkılardan maksimum yararlanmak amacıyla başlatılan program, geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen mentor-menti görüşmelerinin ardından üç kadın yöneticinin yönetim kurullarına atanmasıyla daha şimdiden başarılı sonuçlar sergilemeye başladı. Yönetim kurullarına atanan yöneticiler Akfen Holding Yönetim Kurulu üyeliğine atanan TAV Yatırımcı İlişkileri Uzmanı Pelin Akın,  Şok Marketler Yönetim Kurulu üyesi olarak atanan Yıldız Holding Kurumsal İletişim Genel Müdürü Zuhal Şeker ve Ülker International Yönetim Kurulu üyesi olarak atanan Yıldız Holding İnsan Kaynakları Genel Müdürü Ege Karapınar oldu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.