İş Dünyası Mahalle Afet Gönüllüleri Vakfı için gönüllü oldu

Afetlerle ilgili farkındalığın artırılması için ünlü iş adamları bir araya geldi.

11.10.2012 - 07:00 | MediaCat

MAG Vakfı’nın kurucuları arasında bulunan iş dünyasının önde gelen 12 ismi, MAG Vakfı’nın deprem farkındalığını artırmak amacıyla organize ettiği fotoğraf çekimi için İstanbul Kuştepe’de bir enkaz alanında buluştu. 27 Eylül 2012 Perşembe Günü fotoğraf sanatçısı Tamer Yılmaz’ın gerçekleştirdiği fotoğraf çekimine Bülent Eczacıbaşı, Ethem Sancak, Nazmi Durbakayım, Oğuz Çarmıklı, Vedat Kirişçi, Tayfun Bayazıt, Murat Sungur Bursa, Saffet Karpat, Mustafa Farsakoğlu, Tavit Köletavioğlu, Sabri Vedit Engin ve Tuğrul Paşaoğlu katıldı. Keyifli geçen fotoğraf çekimi, ünlü işadamlarının MAG Vakfı gönüllüleriyle birlikte çektirdikleri hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

1999 Marmara Depremi’nin ardından kurulan MAG Vakfı, büyük çaplı afetler sonrasında halkın kendi mahallesinde ilk müdahaleyi yapmasını, dışarıdan gelen ekiplere destek olmasını, afet öncesinde bilinçlendirilmesini sağlamayı amaçlıyor. Vakfın Genel Müdürü Elvan Cantekin, başta deprem olmak üzere afetlerle ilgili farkındalığın istenen düzeyde olmadığını ve süreklilik göstermediğini belirterek, “Bu konuya dikkat çekmek amacıyla Türkiye’nin önde gelen iş insanlarını bir araya getirmek istedik. Kendileri bizi kırmayarak yoğun programları içinde koşarak geldiler ve projemize destek oldular. Hepsine ayrı ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. İş ve sanat dünyasının desteği bizim yürüttüğümüz çalışmaların kamuoyu nezdinde bilinirliği açısından çok önemli. Onların da katkılarıyla bu alanda daha geniş kitlelere sesimizi duyurmayı ve daha fazla insanın desteğini almayı hedefliyoruz.” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.