Sıradaki stajyer ilanı, Fortnite oynamayı sevenlere

Fransa menşeli reklam ajansı Dare.Win, stajyer adaylarıyla mülakatlarını alışılmadık bir mekânda yapmak istiyor.

09.08.2018 - 11:19 | Arzu Nilay Kocasu

Sıradaki staj ilanı, Fortnite oynamayı sevenlere

Reklamcılık, Türkiye’de olduğu gibi dünya genelinde de gençleri cezbeden mesleklerden biri. Hal böyle olunca pek çok ajans, sektöre adım atmaya hazırlanan reklamcı adaylarını ararken ezberbozan yollara başvurmayı tercih ediyor. Geçtiğimiz aylarda cep telefonu numarasını sosyal medya ve afişler aracılığıyla paylaşarak stajyer adaylarının fikirlerini cep telefonuna beklediğini duyuran Havas New York CCO’su Harry Bernstein’inki gibi şaşırtıcı bir kurgu da Dare.Win isimli bir reklam ajansından geldi geçtiğimiz günlerde.

Berlin ve Paris’teki ofisleriyle müşterilerine hizmet veren 2011 doğumlu reklam ajansı Dare.Win, gelecek altı ay boyunca ağırlamayı planladığı stajyerleri seçmek için alışılmadık bir mülakat yerini tercih ediyor: Bir video oyununu. Yeni stajyerlerini altı aylığına Paris’teki ofisinde ağırlayacak Dare.Win, ilgilenenleri PlayStation Network’te @DarewinFR hesabını eklemeye davet ediyor. Ajans, kendisini ekleyen adaylarla Fortnite oyununda yapacağı mülakatla gelecek altı ayını kreatif ekibin parçası olarak geçirecek iki stajyerini seçecek.

Stajyer alımı için hazırladıkları kurgunun ardındaki mantığı “Bizimle birlikteyken Spotify, PlayStation, Bacardi, YouTube gibi markalar ve hatta en sevdikleri sanatçı ve televizyon programları için deneyimler yaratacaklar. Eğlence dünyasını sevdiğimizi anlamışsınızdır; tam da bu nedenle bu yıl, mülakatlarımızı dünyaca ünlü bir battle royale oyununda gerçekleştireceğiz: Fortnite’ta!” sözleriyle açıklayan ajans, Fortnite oynamayanları da unutmamış. Dare.Win, oyunla arası olmayan adayların stajyerlik başvurularını IDontPlayFortnite@darewin.fr adresine bekliyor.

Kaynak: Muse

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.