MediaCat

Sina Afra DeFacto’da

Afra DeFacto E-ticaretten Sorumlu Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi oldu.

Sina Afra DeFacto’da

Önümüzdeki 10 yılda e-ticaret sitesiyle 100 ülkede faaliyet göstermeyi hedefleyen DeFacto, bu amaç doğrultusunda bir atılım gerçekleştirerek Markafoni’nin kurucu ortağı ve Mayıs 2014’e kadar Markafoni Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su görevlerini üstlenen Sina Afra’yı bünyesine kattı.

DeFacto E-ticaretten Sorumlu Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak markaya katılan Sina Afra’nın gelişiyle birlikte Türkiye’de yönetim kuruluna online kökenli bir yönetici atayan ilk moda perakende firması unvanına kavuşan DeFacto, bu atamayla 2025 yılında fiziksel mağazalarının yanı sıra online ticaret sitesiyle de 100 ülkede faaliyet gösteren global bir moda markası olma hedefi doğrultusunda oluşturulacak stratejilerin hayata geçirilmesine liderlik edecek ismi de belirlemiş oldu.

Konuyla ilgili konuşan DeFacto Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İhsan Ateş şu sözleri söyledi:

“Sina Afra’nın yurtiçi ve yurtdışı online deneyimiyle başarılı girişimcilik geçmişinin; DeFacto’nun girişimci ruhu ve yenilikçi karakteriyle örtüşeceğine inanıyoruz. Afra’nın özellikle online’daki deneyimlerini DeFacto’nun gücüyle birleştirerek stratejilerimizi belirlemeyi ve çok daha rekabetçi bir hızla ilerlemeyi hedefliyoruz.”

Online olarak 100 ülkeye açılma fikrinin büyük bir hedef olduğunu söyleyen Sina Afra’nın yeni işbirliğiyle ilgili yorumlarıysa şöyle:

“DeFacto’nun e-ticaret vizyonu beni çok heyecanlandırdı. Tüm satış kanalları arasındaki entegrasyonu sağlayan omnichannel’ı Türkiye’de başlatan ve en yaygın şekilde uygulayan ilk moda markası olan DeFacto’nun ürünleri halihazırda global e-ticaret siteleri Aliexpress.com, E-bay ve Amazon.com ile pek çok farklı ülkede satılıyor.

Bundan sonrası için de birlikte yeni stratejiler belirleyip hem e-ticarette hem de diğer kanallar üzerinde büyümesini sürdüreceğiz. İlk etapta önümüzdeki üç yıl içinde beş ülkede lokal online organizasyonumuzu kurarak Defacto.com.tr üzerinden satışlara başlayacağız. Bu yılın sonuna kadar da altı ülkeye Türkiye’den ürün gönderimini başlatacağız ve 2017’de bu sayıyı 35-40’a çıkaracağız.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.