Shiseido’yla zamanın ötesine yolculuk

Japon kozmetik markasından veri ile teknolojinin birleşiminden oluşan bir zamanda yolculuk enstalasyonu.

11.12.2019 - 14:29 | Arzu Nilay Kocasu

İnternet kullanıcılarının filtreler aracılığıyla gençleşip yaşlanarak zamanda hızlı yolculuklar gerçekleştirdikleri bugünlerde, Japon kozmetik markası Shiseido, son dönemin moda akımını bir adım ileriye götüren bir enstalasyona imza attı.

Bugüne kadar gerçekleştirdiği cilt araştırmalarından elde ettiği verilerle teknolojiyi birleştiren Shiseido’nun geliştirdiği 3D Facial Age Simulation Engine adındaki enstalasyon, karşılıklı olarak iki kişinin dijital bir ayna aracılığıyla geçmişe ve geleceğe uzanan çift yönlü bir zaman yolculuğuna çıkmalarına olanak tanıyor.

Markanın Yokohama’da konuşlanan ve bir araştırma enstitüsü ile bir deneyim alanına ev sahipliği yapan küresel inovasyon merkezi S/PARK’ta sergilenen proje R/GA Tokyo imzası taşıyor.

“Yeni küresel inovasyon merkezinin rolü, tüketicileri bilgi ve teknolojiyle buluşturarak inovasyonun önemini vurgulamak” diyen Shiseido CCO’su Naomi Yamamoto kampanyayı şu cümleyle özetliyor:

“Beyond Time kampanyası bu amaca hayat veriyor ve bunu son derece duygusal bir yolla, insanların zamanın ve güzelliğin sınırlarını özünde verinin olduğu eşsiz bir deneyimle keşfetmelerine olanak sağlayarak yapıyor.”

KÜNYE

  • Reklamveren: Shiseido
  • Reklam Ajansı: R/GA
Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.