Kıvanç Tatlıtuğ’dan Global Compact’e destek çağrısı

Tatlıtuğ, tüm şirketleri Global Compact’e imzacı olmaya davet etti.

11.12.2019 - 14:04 | MediaCat

Kıvanç Tatlıtuğ'dan Global Compact'e destek çağrısı

UNICEF İyi Niyet Elçisi Kıvanç Tatlıtuğ, şirketleri daha sürdürülebilir bir dünya için harekete geçiren, dünya genelinde 10 binden fazla şirket ve 3 binin üzerinde şirket dışı üyesi bulunan kurumsal sürdürülebilirlik platformu Birleşmiş Milletler Global Compact’e destek verdi. Tatlıtuğ, tüm şirketleri gezegenimiz için harekete geçmeye ve Birleşmiş Milletler Global Compact’e imzacı olmaya davet etti.

“Çocuklarımıza gelecekte yaşanır bir dünya bırakmak için sorumluluklarımı biliyorum ve bu yüzden bu projede Birleşmiş Milletler Global Compact’e destek veriyorum” diyen Kıvanç Tatlıtuğ, sözlerini şöyle sürdürdü: Evrene ve ekosisteme kesinlikle daha çok önem vermeliyiz. Bu noktada, dünya üzerindeki her birey ve kuruma büyük görevler düşüyor. Birçok birey gibi ben de elimden geleni yapıyorum. Ancak sadece bireysel çabaların yeterli olmadığını düşünüyorum. Şirketlerin de mutlaka aynı duyarlılığa sahip olması gerekiyor. Şirketler sürdürülebilir bir geleceğe adım atmalı ve bunun için somut aksiyonlar almalılar. Birleşmiş Milletler Global Compact destekçisi olarak, buradan tüm şirketleri imzacı olmaya ve sürdürülebilir bir gezegen için somut aksiyonlar almaya davet ediyorum”

Global Compact Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dördüncü

Tatlıtuğ’un inisiyatiflerine destek vermesinden dolayı büyük gurur yaşadıklarını ifade eden Global Compact Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dördüncü ise, “Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları, özel sektörün önündeki fırsatları ve riskleri gözler önüne seriyor. Birleşmiş Milletler Global Compact olarak, şirketlerimizi sürdürülebilir bir gelecek için daha fazla sorumluluk almaya ve harekete geçmeye teşvik ediyor, hem küresel hem yerel uzmanlığımız ve programlarımızla onları destekliyoruz. Kıvanç Tatlıtuğ gibi mesleğinde çok başarılı olan, sadece Türkiye’de değil tüm bölgede tanınan ve sevilen bir sanatçımızın tüm gezegenimizi ilgilendiren sorunlara duyarlı olmasından ve bizleri desteklemesinden dolayı çok mutluyuz. Kendisinin çağrısına yanıt vererek Birleşmiş Milletler Global Compact’e imza atacak yeni şirketlerle birlikte büyük bir dönüşüme öncülük edeceğimize inanıyoruz. Kıvanç Tatlıtuğ’a verdiği destek için çok teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.