Shell & Turcas’ta bayrak değişimi

Shell & Turcas'ın yeni CEO'su belli oldu.

05.05.2020 - 14:40 | MediaCat

Shell & Turcas’ta bayrak değişimi

Shell & Turcas’ta CEO seviyesinde değişiklik yaşandı. Shell & Turcas’ta CEO sorumluluğunu beş yıldır sürdürmekte olan Felix Faber, Shell Avrupa ve Güney Afrika’dan Sorumlu Tedarik ve İkmal Genel Müdürü olarak atanırken, Faber’in yerine Emre Turanlı atandı. Shell bünyesinde son olarak Avrupa ve Güney Afrika Shell Filo Çözümleri Genel Müdürü olarak görev yapmakta olan Turanlı yeni görevine 1 Haziran itibarıyla başlayacak.

Shell & Turcas’ın ilk Türk CEO’su olan Emre Turanlı kariyerine 2003 yılında Shell Almanya’da finansal analist olarak adım attı. Almanya, İngiltere ve Türkiye’de strateji yönetimi, satış ve pazarlama alanlarında yönetici olarak görev alan Turanlı, 2014 yılının sonunda Almanya, Avusturya ve İsviçre’yi kapsayan bölgenin perakende pazarlama direktörü oldu. Bu süreçte akaryakıt dışı gelirlerin artmasını hızlandırmanın yanı sıra Shell Global’in yeni enerjiler stratejisi kapsamında önemli yer tutan istasyonlarda elektrikli şarj ünitelerinin kurulması, hidrojen  istasyon  ağının  geliştirilmesi gibi yenilikçi yatırımlara öncülük eden Turanlı, 2018 yılından bu yana Romanya, Baltık ülkeleri ve İtalya gibi önemli pazarların da dahil olduğu, Güney Afrika’dan Polonya’ya kadar olan geniş bir coğrafyayı kapsayan, 21 ülkeden oluşan Shell Filo Çözümleri Genel Müdürü olarak görevini sürdürüyor.

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamlamasının ardından Manchester Business School’dan MBA diploması alan Turanlı, Hamburg Üniversitesi’nde pazarlama alanında ziyaretçi öğretim görevlisi olarak ders vermesinin yanı sıra Almanya Pazarlama Direktörleri Konseyi üyesi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.