Film First’ten ücretsiz belgeseller

Bağımsız yapım şirketi Film First her hafta bir belgeseli ücretsiz erişime açıyor.

05.05.2020 - 13:42 | Sencer Uçar

Film First'ten ücretsiz belgeseller

Coronavirus salgını günlerinde insanların yüzünü güldürme niyetindeki bağımsız yapım şirketi Film First, ünlü belgeselleri ücretsiz erişime açıyor.

Geçtiğimiz ay hayata geçirilen ve her hafta salı günü bir belgeselin ücretsiz izlenebilmesini mümkün kılan proje kapsamında şu ana kadar paylaşılan yapımlar arasında Gary Hustwit’in tipografi, grafik tasarım ve görsel kültürü ele alan belgeseli Helvetica, hayatımızda önemli yer tutan ürünlerle kurduğumuz ilişkileri, tasarımcılarıyla birlikte anlatan Objectified ve yine Hustwit’in ofisin dünü, bugünü ve yarınını mercek altına alan Workplace belgeseli yer alıyor. Helvetica ve Objectified için ücretsiz izleme dönemi geçmişte kalmış olsa da belgesellerde yer almayan kısımlardan oluşan özel görüntüler erişime açık.

Programda bu hafta paylaşılacak belgesel ise rock grubu Wilco’nun Yankee Hotel Foxtrot albümünün kayıt ve dağıtım süreçlerini, özgür sanatın şirketlerce domine edilen müzik endüstrisinde verdiği mücadeleyle birlikte ele alan I Am Trying to Break Your Heart.

Belgesellere Film First’ün Vimeo hesabından erişilebiliyor. Dileyen izleyicilerin yaptıkları bağışlar karşılığında dijital hediyeler sunulurken, bağışların yarısı coronavirus’le mücadeleye ayrılıyor. Bu sayede, üç hafta içerisinde 11 bin 500 öğün ihtiyaç sahipleri ve sağlık çalışanlarına ulaştırılmış durumda.

Kaynak: Oh You Pretty Things

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.