MediaCat

Sevilmeyi bekleyen bir köpek: Suzy Puppy

İngiltere’den kontrolsüz köpek ticaretine karşı farkındalık çalışması.

Sevilmeyi bekleyen bir köpek: Suzy Puppy

Herkesin favori yavru köpeği Suzy Puppy uzun yıllar sevip sevilerek yaşayacağı yeni yuvasına nihayet vardı. Ancak o hevesle beklenen o mutlu yıllar gerçekten de gelecek mi? Yoksa yeni yuvasına gelmeden çok önce yorucu hastalıklar ve ölümcül virüslerle ilk temasını yaşamış yavru Suzy bir mal misali muamele gördüğü, hayatının ve sağlığının hiçe sayıldığı korkunç koşullarda alınıp satıldığı bu dünyadan ergenliğe ulaşamadan göçüp gidecek mi?

İhtiyaçları ve selametleri çoğu zaman göz ardı edilerek, yalnızca yüksek kâr hedefiyle satılan yavru köpeklerin bazı durumlarda ölümle biten ve çoğu insanın farkında olmadığı acıklı hikâyelerine dikkat çekmek isteyen International Fund For Animal Welfare, reklam ajansı J. Walter Thompson işbirliğiyle yaklaşık bir dakikalık bir reklam filmi yayınladı.

Dernek, yavru köpek Suzy Puppy’nin pembeler içinde başlayıp karanlıklar içinde biten hikâyesiyle köpek almak isteyen vatandaşlara P.U.P.S. (Parent, Underage, Papers, Sickness) adını verdiği bir kontrol listesi öneriyor.

Aile – Yavru annesiyle birlikte mi? Is the puppy with its mom?
Rüşt – Yavru satılmasının yasal olarak mümkün olduğu yaşa ulaştı mı?
Belgeler – Yavru satış için gereken tüm belgelere sahip mi?
Hastalık – Yavru sağlıklı ve enerjik mi?

Kampanya kapsamında Suzzy Puppy figürünün reklam filminin yanı sıra Londra’daki veterinerler, köpek bakıcıları ve hatta oyuncak dükkanlarının camlarında yer almasını sağlayan dernek, Westminster’daki parlamento üyelerine Suzy Puppy oyuncakları yollayarak hükümetin İngiltere’deki köpekleri koruyacak yeni yasaları tanıması için bir de dilekçe hazırladı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.