MediaCat

Google’ın akıllı mesajlaşma uygulaması yayında

Hem Android hem de iOS’ta görücüye çıkan uygulamayı Türkiye’de kullanmak için birkaç gün daha beklemek gerekecek.

Google’ın akıllı mesajlaşma uygulaması yayında

Google, Mayıs ayında duyurduğu akıllı mesajlaşma uygulaması Allo’yu bugün itibarıyla Android ve iOS kullanıcılarının beğenisine sundu.

Diğer mesajlaşma uygulamalarından farklı olarak içinde Google Assistant’ı barındıran Allo’da kullanıcılar ister doğrudan ister grup mesajlaşmalarında @Google yazarak yapay zekayı sohbete dahil edebiliyor, diledikleri her konuda ondan bilgi alabiliyorlar.

Google'ın akıllı mesajlaşma uygulaması Allo yayında

Uygulama her ne kadar “akıllı” olsa da zekasının bir sınırı var. Bununla birlikte, her sorunun cevabına muktedir olmayan Google Assistant kendini geliştirmeye ve öğrenmeye istekli: Kullanıcılar beğenmedikleri, yetersiz ve yanlış buldukları cevapları reddetme ve yeni cevaplara ulaşma lüksüne sahipler. Ayrıca, uygulama, daha isabetli cevaplar için kullanıcılara sorularıyla ilişkili etiketler de sunuyor.

Google'ın akıllı mesajlaşma uygulaması Allo yayında

Google Assistant’ın doğrudan dahil olmadığı sohbetlerde de akıllı varlığını sürdürüğü Allo, Akıllı Cevap özelliğiyle kullanıcıların konuşma alışkanlıklarını öğrenerek, belirli bir sürenin sonunda, aynı sorulara cevap seçenekleri üretebiliyor.

Google'ın akıllı mesajlaşma uygulaması Allo yayında

Uygulamanın bir diğer özelliğiySe Gizli Mod. Sohbetlerini bu modda gerçekleştirmeyi tercih eden kullanıcıların mesajları şifrelenmekle kalmıyor, kullanıcılar sohbetin kendi kendine silinmesi için dakika (hatta saniye) kurabiliyorlar.

Google'ın akıllı mesajlaşma uygulaması Allo yayında

Google’ın video sohbet uygulaması Duo’yla benzer bir tasarıma sahip olan Allo’da kullanıma sunulan sticker’lar dünyanın dört bir yanında yaşayan bağımsız sanatçıların eserlerinden oluşturulmuş. Yazı boyutlarının ayarlanabildiğiuUygulama ayrıca, şimdilik yalnızca Android kullanıcıları için, fotoğrafların üstüne resim çizme olanağı da sunuyor.

Bugün resmî olarak kullanıma sunulan ancak aralarında Türkiye’nin de olduğu bazı ülkelerde henüz kullanılamayan Allo hakkında blog’unda geniş bir açıklama yayınlayan Google, uygulamanın önümüzdeki birkaç gün içinde tüm dünyada kullanılabileceğini duyurdu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.