Selim Ünlüsoy’un gözünden SXSW 2021

Ogilvy ECD'si Selim Ünlüsoy'un SXSW 2021 çıkarımları sizlerle.

07.04.2021 - 16:39 | MediaCat

Dördüncü gün

Dördüncü günün öne çıkan güzelliği, yeni jenerasyonun kendi gerçeklerini yeni medya araçları üzerinde kullanış biçimiydi benim için. TikTok’a sadece kısa dans videoları arşivi olarak bakanların bu seansa dikkat etmelerini tavsiye ederim. Video örnekleri Instagram’da, öne çıkan hikâyelerde dördüncü gün içerisinde mevcut.

Aralıksız teknoloji ve iletişim seanslarından bir nefes alıp; bedene, duyulara, kokulara dönmek çok iyi geldi. Tarih boyunca hayatta kalma derdiyle eşgüdümlü ilerleyen beslenme ihtiyacı bugünün gerçekliğinde bir anlamda “ne yemediğinize” bakıyor. Sağlıklı beslenebilmek modern insanın en büyük konusu. Küresel iklim krizinin en büyük etkenlerinin başında beslenme alışkanlıklarımız geliyor. Seaspiracy belgeseli de bunu kanıtlar nitelikte. Bitki bazlı yiyeceklerin sunduğu tat paletinin acilen genişlemesi gerekiyor.

Çin başkanı Jinping, içinde bulunduğumuz onyılda yapay zekâ konusunda dünyanın bir numaralı lideri olacağını iddia ediyor. Yapay zekâyı ayrı bir program ya da bilinç olarak görmemek gerekiyor. Dahil olduğumuz bütün gerçekliklerde her şeyin kapısı yapay zekâya açılıyor. Artık programları yazmıyor, onları eğitiyoruz.

Dördüncü günün Z raporunun tam haline buradan ulaşabilirsiniz.

1 2 3 4 5 6

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.