MediaCat

Sandoz Türkiye’de bayrak değişimi

Sandoz Türkiye’nin yeni genel müdürü belli oldu.

Sandoz Türkiye’de bayrak değişimi

2015 yılından bu yana Sandoz Türkiye’nin genel müdürlüğünü üstlenen Novartis Grup Türkiye Başkanı Dr. Altan Demirdere emekliye ayrılma kararı aldı. Demirdere, Sandoz Türkiye Genel Müdürlüğü görevini şirketin uluslararası pazarlar iş geliştirme, portfolyo ve lansmanlar direktörlüğünü yürüten Cengiz Zaim’e devredecek.

Profesyonel kariyerine 1980 yılında Sandoz Basel Ar-Ge bölümünde araştırmacı olarak başlayan Dr. Altan Demirdere, bunu takiben Türkiye, İsviçre, Macaristan ve Rusya’da Novartis Grup ve Sandoz bünyesinde çeşitli pozisyonlarda görev aldı. 2002 yılında Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği’ni (AİFD) kurarak altı dönem boyunca yönetim kurulu başkanlığı görevini üstlendi.

2015 yılında Rusya’dan dönen Demirdere, Novartis Grup Türkiye Başkanı ve Sandoz Türkiye Genel Müdürü olarak atandı. Bu süreçte, Sandoz Türkiye’nin ticari operasyon alanlarının genişletilmesinde aktif rol oynadı. Sorumlulukları kapsamında, CIS ve Ortadoğu Bölgesi’nde şirketin stratejik yönetim ve yatırım faaliyetlerini yürüttü.

Dr. Altan Demirdere

Dr. Demirdere emekliye ayrılma kararıyla ilgili şunları söyledi: “Çalışma hayatımda tam 42 yılı geride bıraktım. 1977 yazında Eczacılık Fakültesi’nde ikinci sınıfa geçmişken, Sandoz Basel’de stajıma başladığım ilk günü dün gibi hatırlıyorum. Sağlık alanında tecrübe kazanmak, her geçen gün yeni şeyler öğrenmek beni çok heyecanlandırmıştı. Bu heyecanımı bir gün bile kaybetmedim. Her günümü ilk günkü heyecan ve çalışma azmiyle yaşadım. Çok çalıştım. Hata yaptım, hatalarımdan ders almayı öğrendim. Yeniden denedim. Denemekten asla vazgeçmedim. Kariyerime katkı sağlayan ve kariyerine katkı sağladığım birçok kıymetli insanla birlikte çalıştım. Bence hayattaki en büyük başarım, yetiştirdiğim insanlardır. Onların başarılarına tanık olmak benim için büyük gurur. Bu keyifli yolculukta hayatıma dokunan herkese teşekkür ederim. Aynı heyecanla Sandoz Türkiye Genel Müdürlük koltuğunu Sandoz bünyesinde önemli pozisyonlarda görev almış Cengiz Zaim’e devretmekten mutluluk duyuyor ve başarılarının devamını diliyorum. Zaim’in bu göreve atanması, Sandoz’un yetenekleri değerlendiren köklü kültürünün gücünü gösteriyor.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.