Sanat Güneşi Instagram’da doğdu

4129Grey ekibinden Zeki Müren'e saygı duruşu: The Sun of Art.

26.05.2017 - 13:22 | Arzu Nilay Kocasu

Zeki Müren'in Instagram hesabı olsaydı...

Yalnızca müziği ve sesiyle değil; duruşuyla, hayata karşı takındığı tavırla ve insanlara yaklaşımıyla da ülkemiz sanat tarihinin en biricik şahıslarından biri olan ve ölümün ardından geçen 21 yıllık sürede şarkıları ve sözleriyle hasretle anılan Zeki Müren yaşasaydı bir Instagram hesabı olur muydu?

Teknolojinin ve sosyal medyanın hayatımızda kapladığı yerin büyüklüğü göz önünde bulundurulduğunda; Sanat Güneşi pek sık güncellemese de bir hesap açıverirdi belki. Şarkısının YouTube’a yüklendiğini Instagram’dan haber verir, yeni keşfettiği müzikleri Instagram’dan paylaşır, emoji hevesini yine Instagram’dan doyururdu.

After this moment, no more wasted likes. Cos I'm here on instagram!!!

The Sun Of Art (@the_sun_of_art)'in paylaştığı bir gönderi ()

4129Grey’den Emir Anarat, Ahmet Terzioğlu ve Semih Hazar Akgün’ün hazırladıkları Instagram projesi The Sun of Art tam da bu noktada filizleniyor. Eğer hayatta olsaydı Zeki Müren’in Instagram hesabının neye benzeyeceğinin bir varsayımı niteliğindeki projenin çıkış noktasını ve amacını sorduğumuz ekipten MediaCat’e gelen açıklama şöyle:

The Sun of Art aslında çok basit bir sorudan yola çıktı: Zeki Müren bugün yaşasa ve bir Instagram hesabı olsa neler paylaşırdı? Bir Instagram deneyi olarak da tanımlanabilecek proje, sanat Güneşimizin müzikal vizyonunun ve sahne performansı anlayışının ne kadar evrensel olduğunu göstermeye çalışıyor.

Sanat Güneşi’yle aydınlanan bir Instagram’ın nasıl olacağını görmek isteyenler için; The Sun of Art projesinin yaşandığı yer burada.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.