Samsung – Apple davası olaylı bir e-posta ile sarsıldı

Samsung Steve Jobs'un mezarı üstünde dans mı ediyor?

17.04.2014 - 15:37 | Tuğba Özögretmen

Samsung-Apple davası olaylı bir e-posta ile sarsıldı

Apple ve Samsung arasında süren ürün taklidi davası, mahkemede sunulan ve Samsung yöneticilerine ait olduğu iddia edilen e-postalarla sarsıldı. Samsung ABD’de Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Michael Pennington’un da aralarında bulunduğu iddia edilen e-posta sahiplerinin gönderdikleri mesajlarda, Steve Jobs‘un ölümünün iPhone‘a saldırmak için en iyi fırsat olduğu belirtiliyor.

Jobs’un ölümünden bir gün önce 4 Ekim günü gönderilen ‘Use Google to attack Apple’ başlıklı postada Samsung’un, Android işletme sisteminin üstünlüğünü vurgulayan Apple karşıtı bir kampanya yapması için Google’a baskı yapması gerektiği belirtiliyor. Pennington’un, iPhone 4S‘in Apple kullanıcıları için ‘potansiyel bir hayal kırıklığı’ olduğunu belirtmesi üzerine Samsung ABD CEO’su Dale Sohn, “Bu şansı avantaja dönüştürmeliyiz” şeklinde yanıt veriyor.

Konuşmalardaki en dikkat çekici noktalardan biri de Pennington’ın Jobs’un ölümünü ‘Apple için planlanmamış bir fayda’ şeklinde değerlendirmesi. Samsung yöneticisinin konuya dair ifadeleri ise şöyle: “Bu konuyu sürdürdüğüm için kusura bakmayın; ancak bunu uzun süredir düşünüyorum ve bu iPhone’a saldırmak için elimizdeki en iyi fırsat.” Mahkeme kayıtlarına geçen belgelerde Samsung ABD CMO’su Todd Pendleton tarafından gönderilen bir posta da yer alıyor. Buna göre Pendleton, “Merhaba Michael, önerini GSII (Galaxy S II) kampanyasında yürüteceğiz ve iPhone ile başa baş ilerleyeceğiz” ifadelerini kullanıyor. Ancak bu postanın, Pennington’un Jobs’un ölümüne ilişkin gönderdiği postadan iki saat önce gönderildiği bilgisi kayıtlar arasında.

Kaynak: Advertising Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.