MediaCat

Sağlığı koruyan siluetler

İngiliz Melanoma Fund’dan yazın spor yapanları cilt kanserinden korumayı hedefleyen farkındalık çalışması.

Spor her mevsim güzel ancak yazın açıkhavada yapıldığında melanom ve diğer cilt kanseri türleri gibi tehlikelere yol açabiliyor. Şu sıralar devam eden EURO 2024 ve önümüzdeki ay başlayacak Yaz Olimpiyat Oyunları ile sporun Avrupa’da yaz mevsimine damga vurmasını fırsata çeviren Melanoma Fund, güneşten korunarak spor yapmanın önemine açıkhava kampanyasıyla dikkat çekiyor.

Birinci evrede kesin tedavisi olmasına rağmen İngiltere’de melanom nedeniyle her yıl binlerce insan hayatını kaybediyor. Cilt kanseri türleri hakkında farkındalık yaratma amacı güden Melanoma Fund, Neverland imzalı ilanlarında yüzücü, bisiklet sporcusu ve futbolcu siluetleriyle melanoma dönüşmüş benler gösteriyor.

Siluetlerin melanomların tipik olarak bulunduğu vücut bölgelerinde görüldüğü ilanların fotoğrafları ödüllü fotoğrafçı James Day tarafından çekilirken, çalışmanın olabildiğince gerçekçi olması için bir cilt kanseri cerrahı ve Hollywood makyaj sanatçılarından Melanie Lenihan ile çalışıldı. Kampanya, yazın spor yaparken güneş kremini göz ardı edenleri cilt kanseri konusunda kontrole ve önlem almaya teşvik ediyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.