Sabancı Türk.Net’i Netone’a sattı

Ses ve internet iletişimi sunan özel sektör operatörleri arasında kurumsal pazar

22.02.2008 - 16:08 | MediaCat

Ses ve internet iletişimi sunan özel sektör operatörleri arasında kurumsal pazar lideri olan Netone Telekom’un, 2003’ten bu yana Sabancı Telekom bünyesinde faaliyet gösteren Türk Nokta Net’i (Turk.Net) satın aldı. Netone Telekom Genel Müdürü Cem Çelebiler, “Gelecek planlarımız arasında bireysel internet pazarına girmek ve rekabete açılan ADSL pazarında yer almak da bulunuyor. Yaptığımız incelemelerde, Turk Nokta Net markasının amaçlarımız ve hedeflerimizle örtüştüğünü tespit ettik” dedi.

Sabancı Telekom Genel Müdürü Güngör Kaymak, 2003’ten bu yana şirket bünyesinde faaliyet gösteren Turk.Net ve TNN Portali’ni NetOne Telekom A.Ş.’ye satma kararı aldıklarını bildirdi. Kaymak, “Grubumuzun stratejik odaklanma çalışmaları kapsamında telekom sektöründen çıkma kararı daha önceden duyurulmuştu. Bu çerçevede portal ve internet erişim hizmetleri markalarımızı, 1996 yılından beri internet sektöründe yer alan ve tecrübesiyle birçok projeye imza atmış Netone Telekom A.Ş.’ye devrediyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Hürriyet

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.