Ridley Scott’a Cannes Lions’ta önemli görev

Usta yönetmen, Saatchi & Saatchi New Directors’ Showcase'in küratörlüğünü üstlenecek.

25.04.2018 - 12:15 | Sencer Uçar

Ridley Scott'a Cannes Lions'ta önemli görev

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali bünyesinde 28’inci yaşını kutlamaya hazırlanan, geleceğin yönetmenlerinin eserleriyle boy gösterdiği “New Directors’ Showcase”in (NDS) küratörlüğünü bu yıl ünlü yönetmen Ridley Scott’ın üstleneceği açıklandı.

Saatchi & Saatchi tarafından yapılan açıklamaya göre, seçkiyi hazırlama konusunda Scott’a hem ajans hem de VFX şirketi MPC eşlik edecek.

Scott’un bu önemli görevi üstleneceğinin duyurusunun, ünlü yönetmen ve kardeşinin birlikte kurdukları prodüksiyon şirketi RSA Films’in de 50’nci yıldönümüne denk gelmesi ise işin bir diğer boyutu.

Saatchi & Saatchi Başkanı ve Global CCO’su Kate Stanners da yaptığı açıklamada, 28’inci yaşına girecek olan NDS’nin, prodüksiyon şirketinin 50’nci yıldönümünü kutlayan Ridley Scott‘ı ağırlayacak olmasından duyduğu heyecanı dile getirerek, Scott’ın, yeni yönetmenler açısından bir hayli önemli olan seçkiye sıradışı perspektifini yansıtacağı belirtti.

MPC adına konuşan Mark Benson ise yeni yeteneklerin keşfinin ve onları desteklemenin herkesin ortak amacı olması gerektiğini vurgulayarak, bu yıl NDS için Saatchi & Saatchi ve Ridley Scott ile işbirliği yapacak olmalarından duydukları heyecanı dile getirdi.

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali bu yıl 18-22 Haziran tarihlerinde düzenlenecek. Saatchi & Saatchi’nin uzun süre kreatif liderliğini yapan Paul Arden’in 1991 yılında hayata geçirdiği NDS’de eserleriyle boy gösteren yönetmenler arasında Spike Jonze, Tarsem Singh ve Jonathan Glazer gibi isimler yer alıyor.

Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.