MediaCat

Canon tüketicileri ‘gelip görmeye’ çağırıyor

Marka, bugüne kadar düzenlediği en büyük kampanyayı hayata geçirdi.

Canon tüketicileri ‘gelip görmeye’ çağırıyor

Canon‘un “Come and See” ismini verdiği yeni kampanyası, dünyanın en büyük fotoğraflama ve görüntüleme fuarı olan Photokina‘da başlatıldı. Canon’un yeni iletişim stratejisini destekleyen ilk etkinlik olma özelliği taşıyan kampanya, kreatif etkinliklerden oluşan kapsamlı bir formatta hayata geçirilecek. 15 Eylül’de Fox’da ilk reklam yayınıyla birlikte duyurulan kampanya, 16 Eylül’den itibaren etki alanı geniş, basılı malzemeleri ve açık alan etkinliklerini içeren bir kampanyaya dönüşerek devam ediyor.

Kampanya iki beklenmedik ve keşfedilmemiş “Gelin ve Görün” hikâyesiyle başlıyor. Bunların ilkinde tarihi bir futbol oyunu olan “Calcio Storico” maçı gösteriliyor. Floransa’nın sanatla dolu galerileri ve ünlü turistik yerlerinin ortasında bu eski futbol oyununun bir versiyonu yeniden canlandırılıyor. Rakiplerin orta çağ kostümlerini giydikleri müsabakada, sahaya gladyatörler gibi çıkan sporcular, topu almak ve maçın nihai ganimeti olan bir ineği kazanmak için birbirlerini vahşi bir şekilde kovalar ve güreşirken görülüyor.

İkinci hikâyede ise Güney Doğu İngiltere‘deki Epping Ormanı‘na yakın yerleşim yerinin sokaklarını keşfe çıkan bir geyik sürüsü gösteriliyor. Sokak sakinlerinin gece uykularında oldukları sırada geyikler, gece olmasının verdiği rahatlıkla bu huzurlu yerleşim yerinde tur atıyorlar. Her iki reklam filmi hikayesi de, senaryoların sıra dışı doğası nedeniyle uzun bir zaman dilimine yayılarak Canon EOS C500 ve EOS C300 modelleri kullanılarak çekilmiş.

TV reklamının prodüktörü ve yönetmeni dünya çapına takdir edilen ünlü film yapımcısı Jonathan Glazer. Sinema filmleri ve Jamiroquai’den Radiohead’e kadar uzanan birçok müzik grubu için çektiği klipleri içeren devrim niteliğinde çalışmalarıyla tanınan Glazer’in Nike, VW, Stella ve Levi’s gibi markalara çektiği reklam filmleri var. Bunlar arasında en çok bilineni, tüm zamanların en iyi reklam filmlerinden biri seçilen Guinness “Surfer” spot reklamı.

Canon tüketicileri 'gelip görmeye' çağırıyor

Kampanya, EMEA bölgesindeki tüm pazarlama kanallarında gösterilecek. Kampanya aynı zamanda banner reklamlar ve sosyal medya kanallarıyla çevrimiçi platformlarda da yürütülecek. Ayrıca tüketiciler tüm sosyal medya kanallarında bireysel hikayelerini ve anlarını paylaşmaya davet edilecek. Ek olarak, bir ürün lansmanı satış noktası (POS) seti hazırlanarak perakende satış mağazalarına ve müşteri iletişim noktalarına yerleştirilecek, bu şekilde müşterilerin etkinlikten daha fazla haberdar olmaları ve mağazada daha bilinçli bir şekilde gezmeleri sağlanacak.

Kampanyayı ve üç yıllık stratejiyi daha fazla hayata geçirmek için, Canon bir de “Come and See” mikrositesi açtı. Bu web sitesinde tüketicilere, kampanyada ele alınan ilgi çekici hikâyelerin sahne arkası gösterileceği gibi patentli teknolojilerin hikâyeleri ve ürün bilgileri verilecek.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.