Rusya’ya eleştirilerin ardı arkası kesilmiyor

Google da Anti-Gay yasaya tepki gösterdi.

07.02.2014 - 10:41 | Haluk Kasarcı

Amerikan menşeli markalar kısa süre içinde start alacak kış olimpiyat oyunlarına ev sahipliği yapacak Rusya’nın anti-gay yasasına tepki vermeye devam ediyor. Protesto kervanına son katılan marka Google oldu.

Ana sayfasında gökkuşağı bayrağının renklerine yer verdiği doodle’ıyla ziyaretçilerini karşılayan arama motoru Olimpiyat İlkeleri’nden bir pasaj paylaşmayı da ihmal etmiyor. “Spor faaliyetlerine katılmak bir insan hakkıdır. Her birey herhangi bir ayrımcılığa maruz kalmaksızın, Olimpiyat ruhu içerisinde spor yapma imkanına sahip olmalıdır. Bunu yapmak için dostluk, dayanışma ve fair-play anlayışının hâkim olması gerekmektedir” ifadelerinin yer aldığı Google’ın açılış sayfası Rusya’da da devrede.

Daha önce telekomünikasyon devi AT&T ve Chobani’nin de aralarında bulunduğu birçok marka Rusya’da LGBT hareketini hedef alan yasayı çeşitli yollarla protesto etmişti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.