MediaCat

Rubik Küpü 40 yaşında

Bir neslin vazgeçilmez oyuncağı, yeni nesillerin de kalbini fethetmek için dijitalleşiyor.

Rubik Küpü 40 yaşında

Heykeltraş ve Mimar Erno Rubik tarafından 1974 yılında tasarlanan ve aradan geçen 40 yıl boyunca farklı yaş gruplarının elinden düşüremediği bir “oyuncak” olarak varlığını sürdüren Rubik Küpü, yıllara meydan okuyan popülaritesini perçinlemek için dijitalleşiyor.

Görünüş itibarıyla standart rubik küplerini andıran Rubik’s Connected ile oyunculara, mobil uygulaması aracılığıyla, istatistiklere erişim, mini-oyun ve görevlerin yanı sıra yeni teknikler öğrenmek için bir “akademi” hizmeti de sunacak Rubik, ayrıca, Rubik Küpü sevdalılarının kendi aralarında çevrimiçi olarak yarışmalarına da olanak sağlayacak.

İlk kez The 2020 Red Bull Rubik’s World Cup’ta boy göstermeye hazırlanan Rubik’s Connected, yarın itibarıyla ön siparişleri kabul etmeye başlayacak. 49,95 dolara ön siparişe çıkacak Rubik’s Connected’a rubiksarena.com/shop/ adresinden ulaşmak mümkün.

Beklemek istemeyen veya diğer seçenekleri değerlendirmek isteyen rubik küp sevdalıları için 2018 yılında Kickstarter projesi olarak başlayan GoCube adında bir alternatifin olduğunu da hatırlatalım.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.