MediaCat

Federer’e tebrik gecikmedi

Rekortmen tenisçi için Nike’tan yeni bir film.

Federer’e tebrik gecikmedi

Nike, başarılı sporcular için kutlama niteliğinde reklam filmleri hazırlamaya devam ediyor. Geçen sonbahar Chicago Cubs ile başlayan, bir ay önce de Kevin Durant ile devam eden reklamlarda sıra bu kez Wimbledon’da sekizinci kez şampiyonluğa ulaşarak rekor kıran Roger Federer‘e geliyor.

İsviçreli raket bu yıl Wimbledon’da tek erkekler finalinde rakibi Marin Cilic’i 3-0 (6-3, 6-1, 6-4) mağlup etmiş, sekizinci şampiyonluğunu elde etmesi ile birlikte de turnuvada yedişer şampiyonlukları bulunan Pete Sampras ile William Renshaw’u geride bırakarak rekorun sahibi olmuştu. Nike da grand slam turnuvalarındaki şampiyonluk rekorunu da 19 şampiyonluğa çıkaran Federer için zaferin hemen ardından 30 saniyelik bir reklam filmi yayınladı.

Adındaki “g” harfinin “8” ile yer değiştirdiği filmde, Federer’in rakip tanımazlığı vurgulanıyor.

Nike, Federer’in zaferini sınırlı sayıda üretilen ayakkabılar ve t-shirt’ler ile de kutluyor. Beyaz renkli NikeLab Oscillate Evolve RF’lerin topuk kısmında “8” rakamı yer alıyor. Hazırlanan t-shirt’lerin birisinde “Ro8er” arması bulunurken; diğer t-shirt’ün önünde sekiz yaprak ile sarılı “RF” logosu ve arkasında da “Federer 19” baskısı yer alıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.