Robot köpekler gerçeklerini sahiplendirecek

KIA'dan gerçek hayvanların yaşam koşullarını iyileştirmeyi hedefleyen NFT projesi.

16.02.2022 - 10:44 | Simge Şenses

KIA, Super Bowl reklamında izleyenlerin gönlünü fetheden sevimli robot köpeğinin farklı tasarımlarla renklendirilmiş versiyonlarını iyi bir amaç için NFT’ye dönüştürdü. 11 Şubat’ta 10 bin robot köpek NFT’sini (Robo Dog) hızlı davranan koleksiyonerlere 20,22 dolar karşılığında satışa sunan KIA, erken erişim fırsatını kaçıranlar için altı çeşit Robo Dog’u NFT platormu Sweet üzerinden 299 dolar başlangıç fiyatıyla açık artırmaya sundu. Marka, satışlardan elde ettiği gelirlerin yüzde 90’ını gerçek hayvanların sahiplendirilmesine hizmet eden Petfinder Vakfı’na bağışlanacak.

Sweet CEO’su Tom Mizzone KIA’nın projesiyle ilgili, “Bir köpek sahibi olarak, kendime ait bir Robo Dog’a sahip olma şansından ve evcil hayvanların sevgi dolu evleri bulmasına yardımcı olmak için NFT teknolojisini kullanma fırsatından daha ilgi çekici bir şey düşünemiyorum” yorumunda bulunuyor.

Reklam filmini anımsamak isteyenler için:

Kaynak: Design Taxi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.