Rexona Gülben Ergen’le pazar payını artırdı

Rexona, Gülben Ergen'le yaptığı reklam kampanyasının ardından pazar payını büyüttü. Ter kokusuna ve deodorant kullanımına dikkat çekmeyi amaçlayan reklam filmi...

31.03.2009 - 15:34 | MediaCat

Rexona, Gülben Ergen’le yaptığı reklam kampanyasının ardından pazar payını büyüttü. Ter kokusuna ve deodorant kullanımına dikkat çekmeyi amaçlayan reklam filmi, Gülben Ergen’le deodorant pazarını hareketlendirdi.

Kampanya sonucunda Rexona, kadın antiperspirant deodorant pazarında yüzde 32 büyüdü. Kadın antiperspirant sprey pazarındaki payı ise yüzde 30’dan, yüzde 34’e çıktı.

Kişisel bakım ve temizlikte Avrupa ülkelerinin gerisinde kalan Türkiye’de, deodarant pazarı Rexona’yla büyüdü. Markanın Gülben Ergen’le yaptığı işbirliği, izlenen pazarlama stratejisi, iki güçlü markanın bir araya gelişi ve pazardaki değişim Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenen ‘Pazarlama İletişiminde Marka Elçiliği’ konferansında değerlendirildi. Düzenlenen konferansa Unilever Türkiye Ev ve Kişisel Bakım Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Zeynep Yalım Uzun, Unilever Kişisel Bakım Kategorisinden Sorumlu Pazarlama Direktörü Özlem Engin, Lowe Reklam Ajansı Müşteri Direktörü Suna Mağara ve Gülben Ergen katıldı.

Türkiye’de her 100 aileden 33’ü yılda sadece 1 adet deodorant alıyor

Dünyadaki ve Türkiye’deki kişisel bakım sektörünü değerlendiren Unilever Türkiye Ev ve Kişisel Bakım Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Zeynep Yalım Uzun; ‘Avrupa’da her 100 kişiden 80’inin, Kuzey Amerika’da ise her 100 kişiden 95’inin deodorant satın aldığını, Türkiye’de ise 100 aileden 33’ünün yılda sadece 1 adet deodarant aldığını belirtti.

İngiltere’de deodorant tüketiminin kişi başına 11 Euro olduğunu, Türkiye’de ise bu oranın 1 Euro’dan az bir miktar olduğunu söyleyen Uzun, Rexona için Gülben Ergen’le yapılan kampanyanın bir bilinçlendirme çalışmasına döndüğünü ve deodarant kullanımını arttırdığını belirtti. Kampanya sonucunda Rexona, kadın antiperspirant deodorant pazarında yüzde 32 büyüdü. Deodorant pazarındaki payı ise yüzde 30’dan, yüzde 34’e çıktı.

Gülben Ergen ise; Rexona reklam kampanyasının bir bilinçlendirme çalışmasına dönmesinden mutlu olduğunu, ‘hayatın sahnesinde alkışları hak etmek için terlemek gerektiğini’, kampanya fikrinin ve sloganının kendi duruşuyla da özdeşleştiğini söyledi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.