Dünyanın en büyük cep telefonu

Samsung tarafından üretilen ve 6.1 metre genişliği ve 2.4 metre uzunluğu ile gerçek cep telefonundan 3.000 kat daha büyük olan...

31.03.2009 - 15:02 | MediaCat

Samsung tarafından üretilen ve 6.1 metre genişliği ve 2.4 metre uzunluğu ile gerçek cep telefonundan 3.000 kat daha büyük olan “Dünyanın Çalışan En Büyük Cep Telefonu” Chicago Şehir Merkezi’nde sergilenmeye başlandı.

Samsung; Q klavyeli yeni “Messager” cep telefonunun bir kopyası (3.000 kat büyüğü) olan telefon ile dünyanın en büyük cep telefonu kategorisinde Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeye hazırlanıyor. Chicago şehir merkezindeki Fidelity Plaza’da sergilenen 82 inç LCD ekranlı cihaz yalnızca etkileyici boyutları ile değil, aynı zamanda gerçekten çalışan bir cihaz olma özelliği ile de büyük ilgi görüyor. Cep telefonunu görmeye gelenler bu telefonla ücretsiz telefon açabiliyor ve SMS atabiliyorlar.

Bir Samsung yetkilisinin konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Dünyanın en ince cep telefonunu pazara sunmamızın hemen ardından gelen Guinness Rekorlar Kitabına girme iddiamız teknolojideki öncülüğümüzü bir kez daha gösteriyor. Kullanıcıların hem duygularına hem de mantıklarına hitap eden ürünler ve böyle eğlenceli etkinlikler sunmaya devam edeceğiz.” dedi.

Dev cep telefonunun, 15 Mart’a kadar Chicago’da ve ardından da Philadelphia ve Washington D.C.’nin de aralarında yer aldığı dokuz Amerikan şehrinde sergilenmesi planlanıyor.

Guinness Rekorlar Kitabı 1950’lerin başından beri her yıl yayınlanan, dünya çapında 100 milyondan fazla satılan ve 25 farklı dile çevrilen bir kitap. Samsung, Guinness Rekorlar Kitabı’na ilk kez 2001 senesinde, “Saat Telefon” ve “TV Telefon” ile girmişti. Kitabın 2008 baskısında Samsung’un “UltraEdition 5.9” cep telefonu modelinden dünyanın en ince telefonu olarak bahsedilmekte. Aynı baskıda Samsung’un 10 megapiksellik kameralı cep telefonu ve UltraEdition 8.4’e de yer verilmişti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.