MediaCat

“Reklamlar Değişir, Toplum Değişir”e WFA’den ödül

Concept imzalı kampanya WFA Başkan Ödülü’ne layık görüldü.

“Reklamlar Değişir, Toplum Değişir”e WFA’den ödül

60 ülkeden reklamveren derneklerinin ve pazarlama alanında dünyanın en büyük 100’den fazla şirketinin üye olduğu Dünya Reklamverenler Federasyonu (WFA) tarafından verilen WFA Başkan Ödülleri’nin yeni sahipleri belli oldu.

Reklamverenler Derneği ve Reklamcılar Derneği işbirliğiyle, Unstereotype Alliance Türkiye platformu için Concept tarafından hazırlanan “Reklamlar Değişir, Toplum Değişir” kampanyası, WFA Başkan Ödülü’ne layık görüldü.

15 WFA üyesi sektör derneğinin 25 projesinin değerlendirildiği yarışmada Türkiye’nin yanı sıra Fransa, İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri, Japonya ve Norveç sektör derneklerinin projeleri de ödüllendirildi. Paraguay sektör derneği CAP’in gerçekleştirdiği proje ise ülkedeki kaçak ve sahte ürünlerin satın alınmaması ile ilgili bilinçlendirme kampanyasının pozitif yerel etkisi nedeniyle özel ödüle layık görüldü.

WFA Başkanı ve Mastercard Pazarlama ve İletişim Başkanı Raja Rajamannar, “Bu yılki yüksek katılım ve sunumlar, pandemi sırasında sektörü desteklemek için dünya çapındaki ulusal reklamveren dernekleri tarafından yönetilen parlak girişimlerin kapsamını ve ölçeğini gösteriyor. Bu başarılı girişimlerin arkasındaki ekiplere en içten teşekkürlerimi ve tebriklerimi sunarım. İş dünyasının en zor zamanlarından birinde, pozitif değişim yaratmada gerçekten ön saflarda yer aldınız” ifadelerini kullandı.

Reklamverenler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Pura ise “Toplumsal cinsiyet eşitliği dönüşümünü kendi sahamızdan başlattık ve kısa sürede büyük bir etki yarattık. Yarattığımız etkiyi Effie Awards Türkiye Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Karnesi 2020 üçüncü faz araştırma sonuçlarında somut olarak gördük. Sonuçların her geçen yıl iyileştiğini görüyoruz ama yetinmiyoruz, yapacak çok işimiz var. ‘Reklamlar Değişir, Toplum Değişir’ kampanyasının aldığı her ödül bu alandaki çabalarımızı ateşliyor ve hedef çıtasını yükseltmemizi sağlıyor” dedi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.